11 ја следат оваа компанија


Црн ферментиран лук (200 гр.) 1+1 ГРАТИС!

470 ден.

Ве молиме одберете една од наведените опции!

Опис

АКЦИЈА! Со секое купено пакување добивате 1 ГРАТИС!

Црниот лук, познат и како ферментиран црн лук е направен од свеж, суров лук со ферментација во ферментатор од 90-120 дена. Има сладок, кисел вкус и го нема карактеристичниот и јак мирис на лук.

Состав: 100% сув, ферментиран, црн лук.

Здраствени придобивки од црниот лук:

 • содржи високо ниво на антиоксиданси;
 • го одржува нивото на шеќер и холестерол во крвта;
 • ја зајакнува работата на срцето;
 • има антибактериско и антисептично дејство;
 • делува на подобрување на имунитетот;
 • помага кај сите пациенти со респираторни проблеми.

Црниот лук може да се користи за готвење, како додаток во вашите домашно приготвени оброци или да се јаде чист лук, по едно чешне, два до три пати дневно.

Лукот може да си го нарачате во три различни облици:

 1. Црн, ферментиран лук, излупени парчиња (главици) - 470 ден.
 2. Црн, ферментиран лук, излупени чешниња - 390 ден.
 3. Црн, ферментиран лук, цела луковица - 325 ден.

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 700 денари.
 • Време потребно за достава во Скопје: 3-5 работни дена по процесирање на нарачката
 • Време потребно за достава низ Македонија: 5 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на 078 388 898, 078 325 798
 • Види ја продавницата на "Пантерфарм" овде 
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

За компанијата

Пантерфарм е компанија која од 2007 година работи во областа на фармацијата. Посветени сме на промовирање здравје, нудејќи широк спектар на високо квалитетни хранливи производи и природна козметика, достапни за секого. Искористете го и Вие совршенството на природата и помогнете му на Вашиот организам на здрав начин да ги надмине предизвиците на секојдневието.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.