100% органски производи! 20% попуст на црвена мака, спирулина во прав или органска спирулина во таблети по избор од Bio Cosmos

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

252 ден.

Попуст

20%

Заштеда

50 ден.

Купени: 13

 • Скопје - Центар (позади Работнички универзитет)

  Одведи ме таму

  02 240 3768

  info@biocosmos.mk

 • Oхрид - спроти Охридска банка

  Одведи ме таму

  02 240 3768

  info@biocosmos.mk

 • Битола (во стара чаршија позади влезот на пазарот)

  Одведи ме таму

  02 240 3768

  info@biocosmos.mk

Добивате

Опции на понудата:

Црна или црвена мака во прав (100 гр.) 567 ден. 454 ден.
Спирулина во прав (100 гр.) 252 ден. 202 ден.
Органска спирулина во таблети (200 таблети) 338 ден. 270 ден.

*Сите производи од Bio Cosmos погледнете ги ТУКА

Услови

 • Купонот може да се искористи од 01.02.2019 до 16.03.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Оваа компанијата нуди бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 900 ден.
 • Доколку сакате производот да ви се достави испратете email на info@biocosmos.mk со податоците за достава: купон код и пин код, име и презиме, адреса и телефонски број
 • За нарачки под 900 ден. доставата соодветно се доплаќа при примањето на нарачката

Опис

Црвена мака

 • Состав: 100% Органска црвена мака во прав, сурова. 
 • Потекло на суровината: Перу.
 • Мака е корен сличен на репка која расне на високите Анди, и која локалното население ја користи како храна илјадници години. Црвената мака има црвена лушпа но белузлав  внатрешен дел, па правот кој се добива со нејзино сушење и мелење е кремаст со блага розе нијанса. 
 • Начин на употреба: 1-3 мали лажички на ден, се раствора во вода или друг напиток по желба, може да се додаде во смуди или разни сурови десерти.

Спирулина во прав:

 • Состав: 100% органска спирулина во прав. 
 • Земја на потекло: Кина. 
 • Начин на употреба: кога започнувате со употреба на спирулина, земете 1 лажичка на ден (3-5 g). Доколку користите спирулина извесно време, може да земате 2 мали лажички на ден (6-10 g). Спирулината во прав се раствора во вода, јогурт, сок или напиток по избор, може да се додаде и во овошно или зеленчуково смути.

Органска спирулина во таблети:

 • Состав: 100% органска спирулина во таблети.
 • Потекло на суровината: Кина. 
 • Начин на употреба: 2-3 таблети се земаат 2-3 пати на ден со вода, за време на оброк или после оброк. Спирулината која се користи за овие таблети е култивирана во строго контролирани услови, во филтрирана вода. 
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.