12 ја следат оваа компанија


D-Drops(30ml.)

1301 ден.

Шифра:

CV0178

Опис

Aктивна форма на Витамин Д Витаминот Д е липосолубилен витамин кој има повеќе докажани позитивни ефекти во подобрување на здравјето. Витаминот Д придонесува во одржувањето на нормалната градба на коските кај возрасните, како и на нормалниот раст и развој на коските кај децата. Овој витамин е значаен и за нормалната функција на мускулите во телото. Воедно придонесува во одржувањето на здрави заби. Исто така, докажано делува на нормалната функција на имунолошкиот систем, како кај децата, така и кај возрасните. Не е само лесен за употреба, туку нашиот нов производ содржи витамин Д3, холекалциферол, најактивна форма на витамин Д, кој многу делотворно го зголемува нивото на витаминот Д во крвта, спротивно на витаминот Д2 (ергокалциферол). Најдобар природен извор на витамин Д3 е маслото од црниот дроб на бакаларот, кое исто така е додадено во нашата формула. Покрај тоа и пакувањето е многу економично, бидејки едно шишенце може да содржи и до 300 дози. Дозирање: 3 капки дневно, може да се мешаат со напиток СОСТАВ: 1200 И.Е. Витамин Д3, 95 мг Триглицериди со средни ланци (MCT) Производител: Calivita International

Детали за испорака

Испорака

  • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 1000 денари
  • За нарачки под 1000 денари се доплаќа 100 денари
  • Време потребно за достава: 3-7 работни дена по процесирање на нарачката
  • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата на 072 225 505, 2 3111 404
  • Види ја продавницата на "Медика Про" овде
  • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи
  • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
  • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
  • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.