34% попуст на испитување на Витамин Д (25 OH Vitamin D) од Индус Медика во вредност од 1500 ден. по цена од 990 ден.

Цена

990 ден.

Вредност

1500 ден.

Попуст

34%

Заштеда

510 ден.

Купени: 6

Добивате

Испитување на Витамин Д 

Услови

  • Купонот може да се искористи од 03.09.2019 до 15.10.2019
  • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
  • Задолжителна е претходна резервација на термин

Опис

Главната функција на витаминот Д е регулација на нивоата на калциумот, фосфорот и во помала мера на магнезиумот во крвта.
Витаминот Д е есенцијален елемент за формирањето и растењето на забите и коските, без овој елемент коските се меки, со малформации и не можат сами да се репарираат предизвикуваќи состојба наречена рахитис, а кај возрасните остеомалација. Витаминот Д исто така има улога во формирањето и диференцирањето на многу други ткива и во регулација на имуниот систем. 
Недостатокот на витаминот Д кај доенчињата и малите деца може да предизвика рахитис. Тоа е болест на коските за која е карактеристично омкнување на коскеното ткиво. Коските стануваат многу осетливи, често и лесно се свиткуваат и се кршат. Други симптoми на болеста се намалена мускулна сила и мускулен тонус. Поради недостатокот на витамин Д децата можат да бидат уморни, што може да биде последица на ослабен имунолошки систем и зголемена осетливост на инфекции.
Дијагностичка лабораторија Индус медика врши испитување на витамин Д на најсовремена апаратура и тестови. Анализата на витаминот Д се прави преку крв. Не е потребна предходна припрема за изведувањето на овој тест. 
Високата сензитивнот на тестовите кои ги користи дијагностичката лабораторија Индус Mедика овозможуваат тестот да биде изработен и од капиларна крв, со што се одбегнува венската пункција кај малите деца. Нашиот високо стручен тим ќе се погрижи да ги добиете Вашите резултати истиот ден.

Индус Медика е прва од ваков вид патолошка лабораторија во Источна Европа со посебен акцент

  •  Детекција на рак
  •  Неплодност
  •  Тестирање на алергија
  •  Цитогенетика

Објектот е воспоставен на столбовите на благосостојбата на човекот, здравјето и благосостојбата на животот и тоа е духот со кој работиме кон лекување на секој пациент кој доаѓа кај нас.

  • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
  • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
  • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.