- 11%

DE LONGHI Кафемат ECAM 23.420.SB + 2 години гаранција

39500 ден.

34990 ден.

 • ВЕБ СТРАНА

 • FACEBOOK

 • INSTAGRAM

 • ул. Качанички пат бб 1000 Скопје, Македонија

  Одведи ме таму

  070 505 099

Опис

 • Контролна плоча со дисплеј
 • Потполно автоматски апарат за правење на еспресо и капучино
 • Подесување на количината на кафе и количината на водата и константна температура на кафето
 • Изберете помеѓу кратко, средно, или долго , јака  нормалнаили екстра блага арома , уживајте во врелo, топло или млако кафе зависно од температурата
 • Интегриран одстранувачки млин за кафе со 13 подесувања на крупноста на кафето
 • Moжност на меморирање на функцијата мое кафе
 • Капацитет на резервоар за кафе 14 шољи/72 часа
 • Работи со мелено како и со немелено кафе
  “Cappuccino Sistem -систем кој меша пареа, воздух , млеко и прави богата крема за капучино
 • Подесива висина на левакот за сипање на кафе за различни големини на шољи ( од 86 до 142 см)
 • Можност за програмирање за атоматско исклучување
 • Бројач на подготвените кафиња
 • Единица за готвење на кафе која се вади ( од 6 до 14 гр)
 • Електронски термостат за пареа и за еспресо
 • Подесувачко испуштање на пареата
 • Прекинувач со индикаторска сијаличка
 • Термо блог грејач за греење на водата за припремање на врело кафе
 • Одвоив прозирен резервоар за вода (1,8л)со индикатор за нивото на водата
 • Сад за собирање на водата за капење со индикатор на нивото на водата
 • Stand by  функција
 • Фукнција Rapid Cappuchino
 • Автоматски програми за плакнење и одстранување на каменецот
 • Функција на загревање на шољите
 • Функција на заштеда на енергија и мирување
 • Пумпа со притисок 15Bar
 • Тежина 9 кг
 • Приклучна сила: 1450 W
 • Димензии 238x430x338(mm)

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 999 денари
 • Време потребно за достава: 3-7 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата на 070 505 099
 • Види ја продавницата на "Авио Трејд" овде
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.