Зголемени перформанси на вашето возило и заштита на животната средина! Купон од 99 денари со кој добивате 40% попуст на декарбонизација на автомобил + гратис перење и кафе во Certus CRC

Цена

99 ден.

Преостанато време

Купени: 22

 • Ул. Методија Андонов Ченто бр.15а

  Одведи ме таму

  076 303 020

  info@crc.mk

 • ул. Лепенец бр. 10, Ѓорче Петров

  Одведи ме таму

  076 303 010

  info@crc.mk

Добивате

Купон од 99 денари со кој добивате 40% попуст на декарбонизација на вашето возило + гратис перење и кафе во Certus - CRC

 • Редовната цена на процесот на декарбонизација зависи од времетраењето потребно за вашето возило, типот на возило и километражата која ја има поминато.
 • Пример: За моторно возило со поминати 100 000 км препорачана е декарбонизација во времетраење од 40 минути со редовна цена од 2000 ден. (со купен купон добивате 40% попуст на оваа цена)

Услови

 • Купонот може да се искористи од 19.03.2021 до 31.05.2021
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред да го купите купонот задолжително е да се јавите на телефон или да пишете на viber за да се информирате за цената на вашата услуга и да го резервирате вашиот термин.
 • Понудата важи за патнички и за товарни возила.
 • Достапно кафе: еспресо или макијато

Опис

Бенефити:

 • Продолжете го векот на вашето возило
 • Намалена потрошувачка на гориво
 • Зголемете ги перформансите на вашето возило до 10%
 • Помирна работа на моторот при лер гас
 • Намалена емисија на штетни издувни гасови

Декарбонизација на моторот на возилата – ги чисти наслагите на јаглерод од внатрешноста на моторот.

Наслагите на гарежи се остатоци кои настануваат при согорување на горивото во моторот на возилата и се создава слoј кој ги опфаќа сите компоненти на моторот. Гарежот му штети на моторот, а лошото согорување на горивото допринесува за намалување на компресијата и моќноста, зголемена потрошувачка на гориво, зголемување на штетните издувни гасови, зголемени вибрации на моторот и негово нерамномерно работење.  

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.