80% попуст на ултразвучно чистење забен камен + обработка на пародонтални џебови + полирање + премачкување флуор профилакса + опција за ласерска терапија на парадонтални џебови во DentaLea L&V

Цена

ден.

ден.

Опција е задолжително поле!

Вредност

850 ден.

Попуст

70%

Заштеда

595 ден.

Купени: 19

 • Vera Jocikj 7/3, Skopje, Macedonia

  Одведи ме таму

  075 232 715

  tanja_angel2003@yahoo.com

Добивате

Опции на понудата:

Чистење забен камен + премачкување флуор профилакса 850 ден. 255 ден.
Чистење забен камен + полирање + ласерска терапија на парадентални џебови 1,350 ден. 490 ден.

Пакет 1

 • Ултразвучно чистење забен камен 
 • Обработка на пародонтални џебови
 • Полирање 
 • Флуор профилакса
 • Преглед и совет за понатамошен потребен третман

Пакет 2

 • Ултразвучно чистење забен камен 
 • Обработка на пародонтални џебови
 • Полирање 
 • Флуор профилакса
 • Ласер терапија
 • Преглед и совет за понатамошен потребен третман

Услови

 • Купонот може да се искористи од 09.02.2019 до 31.03.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е предходна резервација

Опис

Со купениот купон добивате дополнителн попуст на: 

 • 20% попуст на протетика - Метал-керамика, Безметална керамика, Протези (За оние кои што ќе се пријават како матични пациенти во февруари и март)
 • 20% попуст на Швајцарски хијалуронски филери за уста
 • Белеење на заби домашно и ординациско
 • Неограничен број на бесплатни прегледи
 • Издавање на рецепти и упати, препишување на лекови

За блескаво бели заби!

Услуги кои може да ги добиете во ПЗУ Dentalea Lab

 • Избор на матичен стоматолог, преглед и консултација
 • Рентген снимање
 • Пломбирање со нано композитни пломби
 • Лекување на заби
 • Вадење
 • Детска превентивна стоматологија
 • Порцелански навлаки
 • Безметални zirconia навлаки
 • Ласер терапија за пародонтални џебови, воспаление на непца
 • Белеење на заби
 • Естетско пополнување на уста, брчки со Хијалуронски Швајцарски Филери
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.