25% попуст на високо квалитетни порцелански коронки (навлаки) во DentaLea L&V во вредност од 3150 ден. по цена од 2360 ден.

Цена

2360 ден.

Вредност

3150 ден.

Попуст

25%

Заштеда

790 ден.

 • Vera Jocikj 7/3, Skopje, Macedonia

  Одведи ме таму

  075 232 715

  tanja_angel2003@yahoo.com

Добивате

Високо квалитетна порцеланска коронка (навлака)

Услови

 • Купонот може да се искористи од 17.11.2018 до 15.02.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е предходна резервација
 • Еден купон важи за еден заб, може да се комбинираат повеќе купони за повеќе заби

Опис

Коронките се користат во стоматологијата за целосно да се покрие заб кој што може да е оштетен од големи пломби кога е истрошен најголемиот дел од забната површина. Кога пациентот сака да го подобри сопствениот изглед на формата и бојата на забите. Коронките се изработуваат и кога недостасуваат заби во забалото па се надоместуваат со повеќе порцелански коронки кои прават мост, со тоа првенствено се обезбедува функција на џвакање , моторика и естетика кај пациентот.   Коронките, исто така, можат да бидат поставени над имплант за да се обезбеди формата на забот и функцијата во иднина. Порцеланските или керамички коронки можат идеално да ја имитираат бојата на природните заби.  Порцеланот врз метален скелет често се користи поради тоа што има цврстина и воедно естетски задоволува. За повисока естетика во предната регија од забниот лак,  ги препорачуваме коронките изработени во целост од порцелан, кои се најблиску до природниот изглед на вашите заби.
Услуги кои може да ги добиете во ПЗУ Dentalea Lab

 • Избор на матичен стоматолог, преглед и консултација
 • Рентген снимање
 • Пломбирање со нано композитни пломби
 • Лекување на заби
 • Вадење
 • Детска превентивна стоматологија
 • Порцелански навлаки
 • Безметални zirconia навлаки
 • Ласер терапија за пародонтални џебови, воспаление на непца
 • Белеење на заби
 • Естетско пополнување на уста, брчки со Хијалуронски Швајцарски Филери
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.