До 70% попуст на ласерска епилација на надусници или пазуви со најновиот диоден Soprano XL ласер од ПЗУ Дерма Медика

Цена од

599 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

2000 ден.

Попуст

70%

Заштеда

1401 ден.

Купени: 8

 • ул. Максим Горки бр. 8

  Одведи ме таму

  02 3113115, 02 3113 117

  Info@dermamedika.com.mk

Добивате

Опции на понудата:

Ласерска епилација на надусници 2,000 ден. 599 ден.
Ласерска епилација на пазуви 2,900 ден. 1,490 ден.

Ласерска епилација на надусници со најновиот диоден Soprano XL ласер

Услови

 • Купонот може да се искористи од 21.09.2019 до 31.10.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација
 • Третманот не е наменет за бели влакна и за слабопигментирани влакна
 • За успешно третирање на регија потребни се мин. 3 третмани (купони)

Опис

Брзо, безболно и ефикасно трајно отстранување на несакани влакна од сите делови на телото со последна генерација на диоден Soprano XL ласер.

Диодниот Soprano XL ласер од најновата генерација користи лизгачка техника со сонда во движење, која има активно ладење и ја штити кожата од можни оштетувања. Може да се применува и во летните периоди и на исончана кожа.   

Ординацијата Дерма Медика е единствена во регионот која ги поседува двата водечки ласери со лизгачка техника со сонда во движење; Диодниот   Soprano XL ласер  со бранова должина  од 810 нм , и  диодниот Iridex Laserscope Lyra i ласер со бранова должина од 1064 нм.Зракот на диодниот Soprano XL ласер  може да продре до 3,3 мм во кожата , додека зракот од диодниот Iridex Laserscope Lyra i ласер  може да продре и до 7 мм во кожата и е единствен ласер со ФДА сертификат за отстранување на поткожни(враснати) влакна.

Исто така ординацијата поседува и трет ласерски апарат со уникатна  Syneron ELOS  технологија кој емитира ласерска и биполарна радио фреквенција . Ласерскиот третман со оваа технологија  е махимално безбедeн, бидејќи во текот на ласерската епилација доколку софтверот регистрира можно прегревање на кожата и нејзино евентуално оштетување автоматски се прекинува емитирњето на енергијата. Поради тоа не може да дојде до изгореници, пурпура, лузни, хипопигментација.Само со свој тип на ласерка технологија трајно се отстрануваат послабо пигментирани  влакна од сите регии на телото останатите . Со Elight(elos)  ласерот при  третманот во фоликулата се создава температура и до 100 ° C, Тоа не е случај и со конкурентните дерматолошки ласери кои можат да создатат температура максимум до 42 ° C, која не е доволна трајно да ги отсрани и посветло пигментиранита влакна. Ласерите со кои се изведуваат третманите за трајно отстранувањена несакани влакна работат на база на vortex технологија што значи дека не се уништува само коренот на влакното туку и сите клетки на 25 микрони по должина на влакното. Како резултат на овие ласерски технологии се уништуваат и клетките што се предодредени за репродукција на веќе уништеното влакно. Затоа третманите со овие ласери се трајни, а тоа е докажано со над 40 клинички студии.

Ласерското отстранување на несакани влакна за да биде успешно и безбедно по однос на здравјето треба да се изведува со висококвалитетни ласери потврдено со FDA сертификат и да работат стручни лица кој имаат големо познавање искуство со ласерската технологија. Во зависност од регијата, типот на кожата , дебелината и пигменот на влакното при третманот се комбинираат овие три ласерски технологии за да го постигнеме максималниот ефект . Временскиот период помеѓу два тремана може да се движи од 1 месец до 6 шест месеци . Со горе наведените ласерски системи за трајно отстранување на несаканите влакна потребни се најмалку третмани.

Дерма Медика - Специјалистичка ординација за дерматовенерологија и естетска медицина

ДЕРМАТОЛОГИЈА И ВЕНЕРОЛОГИЈА

 • Преглед и консултации за сите видови кожни болести
 • АКНИ, најсовремени методи во лекување со комбинирана ласерска BLUE LIGHT, GREEN LIGH и INFRARED LIGHT со RF терапија
 • Третман на брадавици, кондиломи, папиломи, молуски со криотерапија (течен азот), ласерска терапија, електрокоагулација
 • Преглед на бенки (проста и дигитална дерматоскопија), ран скрининг за навремено откривање на меланом
 • Дигитална дијагностика (компјутерски трихоскен) на коса и третман за сите типови на опаѓање на коса
 • Венеролошки прегледи - дијагностика и терапија на полово преносливите болести

ЕСТЕТСКА МЕДИЦИНА:

 • 1. Третмани за подмладување (хемиски пилинг, ласерски третмани, дермаролер, дермапен, мезотерапија)
 • 2. Ласерски третмани за отстранување на проширени капилари, хиперпигментации, стрии, лузни од акни
 • 3. Ласерска епилација - трајно отстранување на несакани влакна

ДЕРМАТОЛОШКА КОЗМЕТОЛОГИЈА

 • Отстранување на целулит и масни наслаги
 • Третмани за освежување и хидратација на лице, антиејџинг, релакс, оксиген
 • Класични козметички третмани

За компанијата

Дерма Медика - Специјалистичка Ординација за Дертматовенерологија и Естетска Медицина

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.