Креативно лето исполнето со учење и дружење (17.06-21.06.2019)! 10% попуст на петдневно Design Thinking катче за деца организирано од Innothink + оброк и пијалок, материјали за работилницата и сертификат за учество во Public Room во вредност од 2950

Цена

2655 ден.

Вредност

2950 ден.

Попуст

10%

Заштеда

295 ден.

Купени: 2

Добивате

Петдневна креативна работилница за деца за запознавање со Design Thinking методологијата

 • Прв термин: 17.06-21.06.2019
 • Понеделник до петок од 09:00 до 12:30 часот
 • Место: Јавна Соба (Public Room)

Во цената е вклучено:

 • оброк и пијалок
 • потребни материјали за работилницата
 • сертификат за учество

✔️ За време на летното Design Thinking катче, секое дете преку својата бујна фантазија ќе може да креира решение за секојдневен проблем. Потребно е да се отворат вратите на детската фантазија и да се охрабри нивната креативност. Со таа цел, тимот на Innothink и Јавна Соба организираат петдневно Design Thinking катче каде најмладите умови ќе се запознаат со Design Thinking методологијата и ќе развијат емпатија која е неизоставен од нивниот раст и развој.

Услови

 • Купонот може да се искористи од 17.06.2019 до 21.06.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Купонот може да се искористи само за дадениот термин од 17.06 - 21.06.2019 
 • Купонот може да го искористат деца од 7 до 14 годишна возраст
 • Задолжително пријавување на 075222173 по купување на купонот

Опис

Зошто ова летното Design Thinking катче е идеално за вашето дете?

 • Децата сакаат предизвици и да учат нови работи, а летното катче им го нуди токму тоа.
 • Design Thinking методологијата ќе им овозможи нов пристап кон совладување на проблемите и решавање на задачите, воедно им нуди нова перцепција.
 • Можност да ја изразат својата креативност без никакви ограничувања.
 • Ќе научат што е емпатија и зошто е важна.
 • Ќе се соочат со предизвици од реалниот свет и ќе создадат свое решение за истите.
 • Ќе имаат можност да научат нови вештини и техники.
 • Да им пружиме едно поинакво летно едукативно искуств со многу дружење и смеа.

Доколку на децата им дадеме можност да креираат свет без лимити, што би создале?

Децата со нивната имагинација и идеи можат да допринесат во решавање на проблеми од реалниот живот. Преку Design Thinking методологијата на децата ќе им ја приближиме емпатијата со која тие ќе креираат подобар свет за секого. Со најразлични материјали и алатки ќе имаат можност да дизајнираат прототип на својата идеја, ќе тестираат, подобрат и презентираат. Секој учесник на крајот си заминува со чувството дека создал нешто свое и помогнал некому. А исто така и e побогат/а со нови другарчиња.

Петдневна агенда:

Ден 1 - DEFINE

Одлучуваме за кого ќе креираме и на кого ќе му помогнеме

 • Децата истражуваат во својата околина и бираат персона за која ќе креираат
 • Поставуваат прашања: Како да помогнам? И зошто е важно?
 • Дефинираат проблем

Ден 2 - EMPATHIZE

Ги запознаваме луѓето за кои ќе создаваме, а со тоа подобро ги дознаваме нивните потреби и проблеми

 • Децата учат да создаваат емпатија кон најблиските и околината
 • Развиваат сопствена персона (потенцијален корисник), ги анализираат нејзините интереси, позитивни и негативни страни

Ден 3 - IDEATE

Бура од идеи кои со најразлични солуции/решенија би биле корисни за луѓето

 • Тука децата ја изразуваат нивната креативност преку најразлични активности и алатки
 • Идеи, размислувања, предлози…
 • Секоја идеја добива аплауз!

Ден 4 - PROTOTYPE

Реализирање на идејата во нешто реално

 • Скицирање на идеите
 • Цртање, моделирање, креирање….
 • Создавање на мобилна апликација како конечен резултат

Ден 5 - TEST

Споделување на прототипот и тестирање со потенцијалните корисници

 • Тестирање на прототипот внатре и надвор од работилницат
 • Презентација
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.