Дестинација Македонија! Камп авантура во Струга (Август-Септември)! До 19% попуст на пакет аранжман за две ноќевања со појадок во камп Скаут + велосипедска тура + изнајмување на кајак за две лица + туристичка обиколка низ градот со посета на музеи

Цена од

2150 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

2595 ден.

Попуст

17%

Заштеда

445 ден.

Преостанато време

 • Соборен храм „Свети Климент Охридски“, Boulevard Partizanski Odredi, Skopje, North Macedonia

  Одведи ме таму

  071 206 220 ; 072 221 732

  info@enjoybalkans.net

Добивате

Опции на понудата:

2 ВВ ноќевања во шатор 2,595 ден. (42 еур)
2,150 ден. (35 еур)
2 ВВ ноќевања во соба 3,015 ден. (49 еур)
2,450 ден. (40 еур)

Понудата е по лице и вклучува 2 ноќевања со појадок во камп Скаут + обиколка на градот со водич и посета на музеи + користење на кајак + користење МТБ велосипед

*За реализација на аранжманот потребни се минимум 2 купона или две лица

*Шаторите се од марката KcKinley модел: Vega 40.4 опремени со јога душеци и постелнина за истите, наменети за сместување се две до четири особи

*Собите се наменети за сместување се две до четири особи

Услови

 • Купонот може да се искористи од 18.08.2020 до 30.09.2020
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација и потребно е да се информирате за слободни капацитети директно кај нашиот агент партнер
 • За реализација на аранжманот потребни се минимум 2 купона или две лица
 • Шаторите се од марката KcKinley модел: Vega 40.4 опремени со јога душеци и постелнина за истите, наменети за сместување се две до четири особи
 • Собите се наменети за сместување се две до четири особи
 • По купување на купонот потребно е да ја потврдите резервацијата
 • Потребно е да престојувате минимум две лица, односно да купите два купони 
 • Превозот не е вклучен во понудата
  Кампот ги следи мерките за заштита од COVID 19

Доплати:

Сместување во шатор 

 • Доплата за деца  до 5.99 години - бесплатно
 • Доплата за деца од 6 год до 12 години: 50% од купонот, директно во сместувањето

Сместување во двокреветна соба со брачен кревет

 • Доплата за деца  до 5.99 години - бесплатно
 • Доплата за деца од 6 год до 12 години: 50% од купонот, директно во сместувањето

Доколку сакате да искористите ваучер за туризам следете ги следните инструкции https://grouper.mk/domasiedoma

 • Ваучерот за туризам може исклучиво да го користи лицето на чиешто име гласи ваучерот и истиот не може да биде предаден на користење на трето лице.
 • Доколку не се искористи полната сума на ваучерот не се враќа кусур.
 • По истекот на рокот купоните не се валидни и доколку не се искористат пропаѓаат и сумата не може да биде вратена
 • Хотелот ги следи мерките за заштита од COVID 19

Препораки за гостите:

 • При движење во апартманите задолжително е носење на маска и следење на Мерките за заштита
 • Потребно е ограничување на собири и држење на меѓусебно растојание
 • Доследна грижа за хигиената на рацете, со миење со сапун и вода или дезинфекција по допир на какви било нечисти површини.
 • Доследно следење на упатствата од аниматорите во врска со обезбедување соодветно меѓусебно растојание, складирање на багаж и гардероба, начинот на давање услуги, употреба на опрема, користење на тоалети, плаќање на услуги. 

Опис

Незаборавно доживување на спојот на природа и препознатливото гостопримство во мал фамилијарен камп сместен во мирниот дел на Струга, покрај езерскиот брег, под длабоките сенки на старите дрвја. Одморете се од градскиот џагор и врева и доживејте ја Струга со активен несекојдневен одмор. 

 • Незаборавно дружење покрај логорски оган во централниот дел на кампот
 • Зона за опуштање во кампот
 • Безбеден простор за играње за деца во кампот
 • Бесплатен wi - fi интернет
 • Паркинг за вашето возило
 • Користење на тивок простор во кампот за вашата канцелариска работа
 • Одлична инфраструктура во кампот и беспрекорна хигиена во сите простори.
 • Адреналинска возбуда со незаменливо кајак доживување - вклучено користење на кајак за две лица за три часа
 • Велосипедска тура – изнајмување на МТБ велосипеди за две лица за три часа
 • Прошетка низ Струга со туристички водич за поинакво доживување на богатото културно и историско минато на градот (турите се организираат во вторник, четврток или сабота)
 • Влезниците за посета на локациите (природно научен музеј и атеље на хроничарот на струшките вечери на поезијата) се вклучени во цената на пакет аранжманот.
 • 20% попуст на сите дополнителни тури и активности кои се нудат во камп Скаут

Зошто Grouper тимот ви препорачува да ја посетите Струга

 • Единствен град во нашата држава што е распослан на две води – неповторливиот Црн Дрим што истекува од бистрината на Охридското езеро.
 • Прекарот на Струга е “Градот на поезијата” поради познатите поети кои потекнуваат од овој регион.
 • Стуга има и сопствен фестивал - денови на поезијата.
 • Струга има богата историја. Со потекло уште од неолитскиот период има населби кои датираат од 11 до 7 век пред наша ера, потврдено од архелошките наоѓалишта во градот.
 • Античкото име на градот е Енхалон кој на старогрчки значи јагула поради тоа што тогаш градот бил познат по ловењето на јагули, а сегашното име Струга го добива подоцна од старословенскиот збор „страга“ што означува премин.
 • Домот на браќата Миладинови се наоѓа во Струга и сега е музеј посветен на браќата
 • Во Струга и струшкиот регион регистрирани се четири пештерни цркви меѓу кои и познатата Архангел Михаил, с. Радожда од XIV век. 
 • И се разбира во Струга се наоѓа Охридското езеро - препознатливо во тој регион по својата божествена убавина.
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.