Дестинација Македонија! Релаксација со поглед на Охридско езеро (01.11-20.11.2020)! 21% попуст на 1, 3 или 4 ноќевања во апартман од 2-4 лица во Апартмани Луканов

Цена од

2200 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

2770 ден.

Попуст

21%

Заштеда

570 ден.

Купени: 4

 • Boro Sain 9, Ohrid

  Одведи ме таму

  070 391 210

  apartmentslukanov@gmail.com

Добивате

Ноќевање по избор во апартман до 4 лица

Опции на понудата:

3 ноќевања во апартман (од 2-4 лица) 6,000 ден. (97 еур)
6,000 ден. (97 еур)
Ноќевање во апартман до 4 лица 2,770 ден. (45 еур)
2,200 ден. (35 еур)
4 ноќевања во double room за 2 лица 6,000 ден. (97 еур)
6,000 ден. (97 еур)

*Апартманот е со капацитет до 4 лица, може и две лица да бидат сместени

*Со купен купон преку Grouper добивате 20% попуст во пицерија Немо-Охрид

Услови

 • Купонот може да се искористи од 14.07.2020 до 31.12.2020
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација!
 • Доколку сакате да искористите ваучер за туризам следете ги следните инструкции https://grouper.mk/domasiedoma
 • Ваучерот за туризам може исклучиво да го користи лицето на чиешто име гласи ваучерот и истиот не може да биде предаден на користење на трето лице.
 • Доколку не се искористи полната сума на ваучерот не се враќа кусур.
 • Апартманите ги следат мерките за заштита од COVID 19
 • Задолжителна доплата од 40 ден. по лице директно во сместувањето

Препораки за гостите:

 • При движење во апартманите задолжително е носење на маска и следење на Мерките за заштита
 • Потребно е ограничување на собири и држење на меѓусебно растојание
 • Доследна грижа за хигиената на рацете, со миење со сапун и вода или дезинфекција по допир на какви било нечисти површини.
 • Доследно следење на упатствата од персоналот во врска со обезбедување соодветно меѓусебно растојание, складирање на багаж и гардероба, начинот на давање услуги, употреба на опрема, користење на тоалети, плаќање на услуги. 

Опис

Апартмани Луканов се на помалку од 200 м од плажа и црквата Света Софија. Тој нуди тури на манастирот Свети Наум, како и нуркање и параглајдерство. Климатизација и кабловска телевизија се стандардни во сите соби. Мал фрижидер, апарати за кафе и Wi-Fi. Повеќето соби имаат балкон со поглед на Охридското Езеро. Други активности што можат да се организираат вклучуваат пешачки патувања, планински велосипедизам и дружење. Има многу кафе-барови, ресторани и продавници на 5 минути пешачење од Апартманите. Старата чаршија е исто така во близина, како и античкиот театар и тврдината Самоил.

Зошто Grouper тимот ви препорачува да го посетите ОХРИД

 • Охрид е наречен Ерусалим на Балканот.
 • Има 365 цркви, за секој ден од годината по една.
 • Охрид во антиката бил познат како „Лихнидос“ што значи „град на светлината, односно скапоцен камен што произведува светлина“
 • Охридското Езеро во Македонија е едно од најдлабоките езера во Европа.
 • Проценето дека е старо над четири милиони години, исто така е и најстарото езеро на континентот.
 • Охридското Езеро има околу 200 видови риби, а многу од нив не можат да се најдат на кое било друго место
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.