Дестинација Македонија! Релаксација во модерен амбиент и префинета услуга (08.07-30.11.2020)! До 38% попуст на ноќевање со појадок за две или три лица + користење на СПА центарот во соба по избор во Central Hotel Fitness & Spa - Виница

Цена од

2090 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

3100 ден.

Попуст

33%

Заштеда

1010 ден.

Преостанато време

Купени: 49

 • Pionirska, Vinica, Macedonia (FYROM)

  Одведи ме таму

  033 360 022

  hotel@central.mk

Добивате

Понудата е за едно ноќевање со појадок за 2 или 3 лица во сметување по избор

Опции на понудата:

BB ноќевање во стандардна двокреветна соба за 2 лица 3,100 ден. (50 еур)
2,090 ден. (34 еур)
BB ноќевање во Junior Suite за 2 лица 4,000 ден. (65 еур)
2,490 ден. (40 еур)
BB ноќевање во Junior Suite за 3 лица 4,600 ден. (74 еур)
2,990 ден. (48 еур)

Понудата вклучува:

 • Континентален појадок
 • Користење на СПА центар (сауна, парна бања, џакузи)
 • Бесплатно користење на Central Gym & Fitness

Услови

 • Купонот може да се искористи од 08.07.2020 до 30.11.2020
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред купувањето на купонот потребно е да се информирате во хотелот за слободни соби на телефон или e-mail.
 • По купување на купонот задолжителна е потврда на резервацијата на телефон или e-mail.
 • Превозот не е вклучен во понудата!
 • Трето лице може да се смести само во сместување Juniour Suite
 • За деца до 12 години сместувањето е бесплатно
 • Доколку сакате да искористите ваучер за туризам следете ги следните инструкции https://grouper.mk/domasiedoma
 • Ваучерот за туризам може исклучиво да го користи лицето на чиешто име гласи ваучерот и истиот не може да биде предаден на користење на трето лице.
 • Доколку не се искористи полната сума на ваучерот не се враќа кусур.
 • Доколку не го искористите купонот до наведениот рок, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат
 • Хотелот ги следи мерките за заштита од COVID 19
 • Задолжителна доплата од 40 ден. по лице директно во сместувањето

Препораки за гостите:

 • При движење во хотелот задолжително е носење на маска и следење на Мерките за заштита
 • Потребно е ограничување на собири и држење на меѓусебно растојание
 • Доследна грижа за хигиената на рацете, со миење со сапун и вода или дезинфекција по допир на какви било нечисти површини.
 • Доследно следење на упатствата од персоналот во врска со обезбедување соодветно меѓусебно растојание, складирање на багаж и гардероба, начинот на давање услуги, употреба на опрема, користење на тоалети, плаќање на услуги. 

Опис

Зошто Grouper тимот ви препорачува да ја посетите Виница

 • Градот Виница се наоѓа во подножјето на планината Плачковица, помеѓу планините Голак и Обозна, во југоисточниот дел на Кочанскaта Котлина, на северниот брег на реката Брегалница.
 • Во општина Виница најпознат археолошки локалитет е Виничкото Кале каде се пронајдени автентични теракотни икони од ранохристијанскиот период и пленат со својата оригиналност.
 • Во антиката, подрачјето го населиле Пејонците. Сегашниот град потекнува од Византиска тврдина, која била центар на производство со вино. Лозните насади на Виничкиот рид биле напуштени по 1980 кога активно започнале археолошките истражувања.
 • Спортските објекти и сместувачките капацитети ја вбројува Виница како една од најдобрите спортски центри во нашата земја. Градот дава можност за организација на големи спортски манифестации како и за подготовка на спортски екипи од највисок ранг.
 • Познати културни манифестации се меѓународниот фолклорен фестивал „Истибанско Здравоживо“ и фестивалот на хумор и сатира „Ин Виница Веритас“

За компанијата

Хотел Централ 

Лоциран во строгиот центар на градот Виница во тивка околина, топло уреден и декориран со цел да го понуди најдоброто од удобноста и комфорот и да ги исполни очекувањата за современ и прекрасен Хотел. Хотелот располага со 22 луксузно опремени соби наменети за туристи, бизнис и семејни посетители во Источна Македонија. Секоја од гостинските соби и апартмани е стилски уредена со елегантен мебел и функционална бања, фен за коса, мини бар, сеф, ТВ, телефон, бесплатни безжичен интернет и избор на кафе и чај.

Хотел Централ претставува уште една инвестиција во економскиот и урбаниот развој на Виница која ќе понуди хотелско сместување што одговара на потребите на гостите, чии приоритет е да добијат угостителски третман во домашен амбиент. Покрај новоотворениот Хотел Централ, со години збирно место на Виничани е современиот ресторанот Александар Парк Виница, место каде што можат да се вкусат голем број на специјалитети од македонската и интернационална кујна, а просторот е погоден за прослави и свечености.

Конференциска сала во центарот на Виница

Во склоп на Хотел Централ се наоѓа конференциска сала која е совршено место за секаков вид конференции, прес-конференции, деловни настани, презентации, семинари и состаноци. Салата е звучно изолирана и модерно опремена. Користењето на конференциската сала е бесплатно за гостите на Хотел Централ.

Централ Спа – ново релаксирано искуство

Хотел Централ отсега Ви нуди место каде ќе можете да го ослободите умот, да го релаксирате телото и да си пружите едно целосно уживање. Опуштете ги Вашите сетила со релаксираните услуги кои Ви ги нуди Централ Спа кој се наоѓа во склоп на Хотел Централ. Дозволете си потполна ревитализација на духот со посетата на нашата сауна, парна бања или хидро-тераписки масажи.
Повелете, посетете го Централ спа и пружете си едно уникатно искуство!

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.