Дестинација Македонија! Дводневно летно релаксирање во Прилеп (08.08-30.08.2020)! 25% попуст на 2 ноќевања со појадок во Хотел Дион во вредност од 1600 ден. по цена од 1200 ден.

img

Цена

1200 ден.

Вредност

1600 ден.

Попуст

25%

Заштеда

400 ден.

Преостанато време

 • Јоска Јорданоски бб

  Одведи ме таму

  075 270 093

  contact@hoteldion.com.mk

Добивате

Понудата е по лице за 2 ноќевања со појадок во хотел Дион

Услови

 • Купонот може да се искористи од 22.07.2020 до 22.08.2020
 • Пред купувањето на купонот потребно е да се информирате во хотелот за слободни соби на телефон или e-mail (048 430 965, 075 270 093, markovikuli@hotmail.com)
 • Сите доплати се вршат директно во хотелот
 • По истекот на рокот купоните не се валидни и доколку не се искористат пропаѓаат и сумата не може да биде вратена
 • Хотелот ги следи мерките за заштита од COVID 19
 • Задолжителна доплата од 40 ден. по лице директно во сместувањето

Препораки за гостите:

 • При движење во хотелот задолжително е носење на маска и следење на Мерките за заштита
 • Потребно е ограничување на собири и држење на меѓусебно растојание
 • Доследна грижа за хигиената на рацете, со миење со сапун и вода или дезинфекција по допир на какви било нечисти површини.
 • Доследно следење на упатствата од персоналот во врска со обезбедување соодветно меѓусебно растојание, складирање на багаж и гардероба, начинот на давање услуги, употреба на опрема, користење на тоалети, плаќање на услуги. 

Опис

1 ДЕН

Сместување во големиот комплекс на хотел Дион во двокреветни и трокреветни соби после 12часот.

ФАКУЛТАТИВНО:

 • Прошетка низ стaрата чаршија и саат кулата во Прилеп и запознавање со знаменитостите на градот.
 • Релаксирање на базенoт “Маркови Кули ”со можност за трчање на атлетската патека, рекреативно играње на тенис, користење на трите базени со можност за кафе пауза.

- Ноќевање

2 ДЕН

Појадок покрај олимпискиот базен кој е во комплексот на хотел Дион.

ФАКУЛТАТИВНО:

 • Тура која ќе биди поврзана со историски моменти, посета на Марковите Кули,престолинината на кралот Марко.
 • Посета на манастирот „Архангел Михаил„ каде се наоѓаат најстарите фрески во градот и оргиналните фрески на Крали Марко и татко му Волкашин нацртани пред влезот на манастирот. Лековита вода која извира во дворот на самиот манастир.
 • Релаксирање на базенот “Маркови Кули ”со можност за трчање на атлетската патека, рекреативно играње на тенис, користење на трите базени со можност за кафе пауза.

- Ноќевање

3 ДЕН

 • Појадок покрај олимпискиот базент кој е во комплексот на хотел Дион.
 • Напуштање на хотелските соби во 1часот.

Хотел ДИОН Прилеп се наоѓа во градот Прилеп, на 700м. од центарот на градот во склоп на Градскиот базен. Располага со 10 соби, двокреветни, трикреветни и четирикреветни соби со купатило и во секое време со топла вода, опремени со ТВ, телефон и безжичен интернет.  “Хотел Дион”  Ви ги нуди   најдобрите угостителски и сместувачки капацитети во Прилеп. “Хотел Дион” располага со 35  до 40 легла  и ви нуди одлични услови за престој во нашиот објект. Погоден за сместување на спортски друштва и групи за турнири, достапен ресторан и простор за одржување на бизнис семинари,и др.  Освен тоа на располагање во склоп со објектот има и атлетска патека, надворешен фудбалски терен и 4 земјени тениски игралишта, затворена спортска сала со трибини и добро уреден парк за целосно уживање за сите генерации.

Во секое време во хотелот ДИОН Прилеп на располагање Ви стои персоналот, за се што ќе посакате.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.