Дестинација Македонија! Луксузен одмор во Струга (Август-Септември)! Ноќевање со појадок + користење на СПА центарот и Aqua Park по избор во хотел Изгрев 5*

Цена од

2346 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

ОГРАНИЧЕНИ КОЛИЧИНИ

Купени: 80

 • 6330

  Одведи ме таму

  +389 46 552 590

  reservations@hotelizgrev.com

Добивате

 

Опции на понудата:

BB ноќевање за 1 лице во двокреветна соба + СПА + Aqua Park (17.08-30.09.2020) 2,346 ден. (38 еур)
HB ноќевање за 2 лица во двокреветна соба со поглед на езеро + СПА + Aqua Park (17.08-30.09.2020) 6,000 ден. (97 еур)

Понудата е по лице и истата вклучува:

 • Едно ноќевање со појадок во сместување по избор
 • Користење на  Aqua Park во склоп на хотелот
 • Користење на приватната плажа на хотелот
 • Користење на СПА центар (внатрешен базен, Hammam, сауна, фитнес)
 • За СПА центарот потребна е претходна резервација на рецепција 

Услови

 • Купонот може да се искористи од 25.07.2020 до 30.09.2020
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Цените се дадени по лице на база Ноќевање со појадок, користење на СПА центарот и Aqua Park (внатрешен базен, Hammam, сауна, фитнес)
 • За закуп на двокреветна соба потребно е да купите 2 купони
 • Пред да го купите купонот потребно е да се информирате за слободни соби преку email или телефон во хотелот
 • Предрезервацијата, пред купување на купонот трае неколку часа
 • По купување на купонот потребно е да го препратите на е-маилот од хотелот со цел да ја комплетирате резервацијата
 • Доколку сакате да искориститие ваучер за туризам следете ги следните инструкции https://grouper.mk/domasiedoma
 • Ваучерот за туризам може исклучиво да го користи лицето на чиешто име гласи ваучерот и истиот не може да биде предаден на користење на трето лице.
 • Доколку не се искористи полната сума на ваучерот не се враќа кусур.
 • За СПА центарот потребна е претходна резервација на рецепција 
 • Доплати:
 • За деца  0-6.99 год. сместувањето е бесплатно
 • За деца од 7-11.99 год. се доплаќа 50% од цената за возрасен
 • За две деца на возраст од 2-11.99 се доплаќа 50 % од цената за возрасен,
 • За трето возрасно лице на дополнителен кревет се доплаќа -30% попуст
 • За single сместување се доплаќа +50% од сумата на купонот
 • Доплатите се прават во хотелот на рецепција
 • Доколку не го искористите купонот до предвидениот период, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат
 • Превозот не е вклучен во понудата
 • Хотелот ги следи мерките за заштита од COVID 19
 • Задолжителна доплата од 40 ден. по лице директно во сместувањето

Препораки за гостите:

 • При движење во хотелот задолжително е носење на маска и следење на Мерките за заштита
 • Потребно е ограничување на собири и држење на меѓусебно растојание
 • Доследна грижа за хигиената на рацете, со миење со сапун и вода или дезинфекција по допир на какви било нечисти површини.
 • Доследно следење на упатствата од персоналот во врска со обезбедување соодветно меѓусебно растојание, складирање на багаж и гардероба, начинот на давање услуги, употреба на опрема, користење на тоалети, плаќање на услуги. 

Опис

Хотел Изгрев 5*

Поминете незаборавни моменти на брегот на Охридското Езеро во најлуксузниот хотел на Балканот.

Уживајте во прекрасната борова шума, во најубавото изгрејсонце и релаксирајте се во пространиот затворен базен уживајќи во погледот на езерото.

Струга е сместена е во подножјето на планината Јабланица, на североисток од Караорман и на југоисток од Галичица. Лежи во Охридско-Струшката котлина, на северниот брег од Охридското Езеро, непосредно на местото каде се излива реката Црн Дрим од Охридското Езеро. Прекрасната природна околина е тоа што го прави градот да биде толку единствен. Струга е мултикултурен град каде на едно место можете да ги видите сите автентични убавини за Македонија - езеро, планина, река и прекрасна природа.

Зошто Grouper тимот ви препорачува да ја посетите Струга

 • Прекарот на Струга е “Градот на поезијата” поради познатите поети кои потекнуваат од овој регион.
 • Стуга има и сопствен фестивал - денови на поезијата.
 • Струга има богата историја. Со потекло уште од неолитскиот период има населби кои датираат од 11 до 7 век пред наша ера, потврдено од архелошките наоѓалишта во градот.
 • Античкото име на градот е Енхалон кој на старогрчки значи јагула поради тоа што тогаш градот бил познат по ловењето на јагули, а сегашното име Струга го добива подоцна од старословенскиот збор „страга“ што означува премин.
 • Домот на браќата Миладинови се наоѓа во Струга и сега е музеј посветен на браќата
 • Во Струга и струшкиот регион регистрирани се четири пештерни цркви меѓу кои и познатата Архангел Михаил, с. Радожда од XIV век. 
 • И се разбира во Струга се наоѓа Охридското езеро - препознатливо во тој регион по својата божествена убавина.
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.