Дестинација Македонија! Беспрекорно уживање во Дојран! До 25% попуст на ноќевање, ноќевање со појадок, ноќевање со појадок и вечера или ноќевање со појадок, ручек и вечера во Хотел Полин

РАСПРОДАДЕНО

Дестинација Македонија! Беспрекорно уживање во Дојран! До 25% попуст на ноќевање, ноќевање со појадок, ноќевање со појадок и вечера или ноќевање со појадок, ручек и вечера во Хотел Полин

Цена

900 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

1,125 ден.

Попуст

20%

Заштеда

225 ден.

Купени : 1

Добивате

Понудата е по лице и вклучува ноќевање по избор:

 • Ноќевање, цена: 1125 ден. 900 ден. (специјална Mastercard цена: 855 ден.)
 • Ноќевање со појадок, цена: 1250 ден. 1000 ден. (специјална Mastercard цена: 950 ден.)
 • Ноќевање со појадок и вечера, цена: 1500 ден. 1200 ден. (специјална Mastercard цена: 1140 ден.)
 • Ноќевање со појадок, ручек и вечера, цена: 1625 ден. 1300 ден. (специјална Mastercard цена: 1235 ден.)

Mastercard Бонус: Купи го овој купон со Mastercard картичка и добиј го по специјална Mastercard цена!

* Разликата ќе ти биде вратена во твојата Grouper торбичка


Услови

 • Купонот може да се искористи од 24.09.2018 до 16.11.2018
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна резервација пред купување на купонот
 • Потребно е да престојувате минимум 2 ноќевања
 • По наведениот рок во зделката купоните не се валидни и доколку не се искористат пропаѓаат и сумата не може да биде вратена
 • Mastercard е спонзор на кампањата Дестинација Македонија. Секоја зделка купена со Mastercard картичка ја добивате по специјална Mаstercard цена.

Опис

Grouper водич

Дојран е град поделен на Стар и Нов Дојран, историски како населба датира од 5 век п.н.е. За време на Првата светска војна бил тотално разурнат и броел население од 18 000 жители. Денес Нов Дојран има 1100 жители додека Стар Дојран има 363 жители.

Најголемата знаменитост на Дојран е Дојранското езеро кое едно од најстарите езера во регионот се карактеризира со средногодишна температура од 14.8 степени но бидејќи се карактеризира како плитко езеро во текот на годината замрзнува. Бојата многу често знае да е променлива од темно зелена кон зеленкасто-жолтеникава.

Карактеристични за езерото се алгите кои што цветаат во период јули-август и му даваат лековито дејство на езерото и помагаат при борба против бронхит, синуси, зараснување на рани и исеченици.

Втора знаменитост на езерото е крапот, кој што е посебен за ова езеро и се смета за една од највкусните македонски авентични риби заедно со Охридската пастрмка.

Од културолошки аспект познати објекти се црквата Св. Илија која што е изградена во 1905 год.; Саат-кулата; Турската бања и манастирот Марија-Магдалена.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ