Дестинација Македонија! Уживање на свеж воздух на Попова Шапка (Јули - Октомври)! До 53% попуст на ноќевање за двајца со појадок + користење на СПА во Hotel & Spa Arena

Цена од

1800 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

3600 ден.

Попуст

50%

Заштеда

1800 ден.

Преостанато време

Купени: 133

 • Попова Шапка, Popova Shapka, North Macedonia

  Одведи ме таму

  071 262 453, 044 361 065

  hotelarenate@gmail.com

Добивате

Опции на понудата:

Ноќевање за 2 лица со појадок + користење на СПА 3,600 ден. (58 еур)
1,800 ден. (29 еур)
Ноќевање за 2 лица со појадок и вечера + користење на СПА 4,400 ден. (71 еур)
2,200 ден. (35 еур)
3 ноќевања за 2 лица со појадок и вечера + СПА 12,900 ден. (208 еур)
6,000 ден. (97 еур)

Услови

 • Купонот може да се искористи од 08.07.2020 до 30.10.2020
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација
 • По купување на купонот задолжителна е потврда на резервацијата на телефон или e-mail
 • Превозот не е вклучен во понудата
 • Доколку сакате да искористите ваучер за туризам следете ги следните инструкции https://grouper.mk/domasiedoma
 • Ваучерот за туризам може исклучиво да го користи лицето на чиешто име гласи ваучерот и истиот не може да биде предаден на користење на трето лице.
 • Доколку не се искористи полната сума на ваучерот не се враќа кусур.
 • По истекот на рокот купоните не се валидни и доколку не се искористат пропаѓаат и сумата не може да биде вратена
 • Хотелот ги следи мерките за заштита од COVID 19

Препораки за гостите:

 • При движење во хотелот задолжително е носење на маска и следење на Мерките за заштита
 • Потребно е ограничување на собири и држење на меѓусебно растојание
 • Доследна грижа за хигиената на рацете, со миење со сапун и вода или дезинфекција по допир на какви било нечисти површини.
 • Доследно следење на упатствата од персоналот во врска со обезбедување соодветно меѓусебно растојание, складирање на багаж и гардероба, начинот на давање услуги, употреба на опрема, користење на тоалети, плаќање на услуги.

Опис

Хотел и Спа Арена се наоѓа на познатиот ски-центар во Македонија Попова Шапка во Тетово, Македонија. Хотелот е многу блиску до скијачките патеки и е идеален за скијачи. Друга одлична можност се познатите Шар Планини кои поседуваат огромни природни убавини.
Тука во хотелот нудиме многу различни услуги. Покрај добро познатото изнајмување соби, хотелот располага со ресторан, кафе-бар, тераса, сауна и базен.

Зошто Grouper тимот ви препорачува да го посетите ТЕТОВО

 • Според една народна легенда, некогаш, во непосредна близина на градот, меѓу два рида, живеела голема змија од која се плашеле сите. Никој не се осмелувал на страшната ѕверка да ѝ излезе на мегдан. Само некојси Тето излегол маж. Оттогаш, според легендата, местото каде што била убиена змијата со меч и штит (калкан), било наречено Калкандели, а градот (на турски) – Калканделен. Во сеќавање на јунакот Тето, пак, месното население населбата ја нарекло со името Тетово.
 • Крајот е населен уште од неолитот и до ден-денес овде се мешаат култури, религии и го прават местово толку единствено.
 • А има ли нешто порепрезентативно за некое место од локалната храна? Нема! Кој е најпрочуениот тетовски бренд? - Грав. Зашто за тетовскиот грав приказни се раскажуваат.

За компанијата

Хотел Арена располага со вкупно 33 соби и апартмани, од кои 10 се двокреветни, 7 трикреветни, 3 семејни (четирикреветни),  4 апартмани и 9 детски соби, односно вкупно 105 легла.

Сите соби се реновирани и располагаат со бања и ЛЦД телевизори со сателитски канали.

Хотел Арена исто има  и ресторан со 120  седишта со камин, ТВ бар со 30 седишта, тераса со капацитет од 150 места и нов спа центар со базен и џакузи, турска бања, финска бања и соба за масажа.

Достапен е бесплатен паркинг и бесплатен интернет пристап.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.