Дестинација Македонија! Почуствувајте ја магијата на Охрид во Јули, Август и Септември! До 20% попуст на ноќевање за двајца во студио или апартман по избор во Vila Old City House

img

Цена од

1984 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

2480 ден.

Попуст

20%

Заштеда

496 ден.

Преостанато време

Купени: 4

Добивате

Понудата се однесува на ноќевање за две лица по избор

Опции на понудата:

Ноќевање во студио 2,480 ден. (40 еур)
1,984 ден. (32 еур)
Ноќевање во студио со тераса 3,100 ден. (50 еур)
2,480 ден. (40 еур)
Ноќевање во апартман 3,720 ден. (60 еур)
2,976 ден. (48 еур)
4 ноќевања во студио за 2 лица 7,440 ден. (120 еур)
6,000 ден. (97 еур)

*Ваучерот не важи од 1-ви до 9 август, поради исполнетост на капацитетите

Услови

 • Купонот може да се искористи од 22.07.2020 до 30.09.2020
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација
 • Пред да го купите купонот потребно е да се информирате за слободни соби диркетно во хотелот
 • По купување на купонот потребно е да ја потврдите резервацијата
 • Потребно е да престојувате минимум 2 ноќевања
 • За деца до 12 год. сместувањето е бесплатно
 • За трето и четврто возрасно лице се доплаќа 10€ од ден
 • Превозот не е вклучен во понудата
 • Хотелот ги следи мерките за заштита од COVID 19
 • Задолжителна доплата од 40 ден. по лице директно во сместувањето

Препораки за гостите:

 • При движење во сместувањето задолжително е носење на маска и следење на Мерките за заштита
 • Потребно е ограничување на собири и држење на меѓусебно растојание
 • Доследна грижа за хигиената на рацете, со миење со сапун и вода или дезинфекција по допир на какви било нечисти површини.
 • Доследно следење на упатствата од персоналот во врска со обезбедување соодветно меѓусебно растојание, складирање на багаж и гардероба, начинот на давање услуги, употреба на опрема, користење на тоалети, плаќање на услуги. 

Опис

Vila Old City House е сместена во срцето на Охрид, веднаш до Античкиот театар и на 300 m од плажата Сараиште. Нов, модерно опремен објект кој располога со 6 комплетно опремени студиа и апартмани, со кујна, бања, бесплатно WiFi, клима и градина со тераса. За гостите на вилата обезбеден е и приватен паркинг.

Зошто Grouper тимот ви препорачува да го посетите ОХРИД  

 • Охрид е наречен Ерусалим на Балканот.
 • Има 365 цркви, за секој ден од годината по една.
 • Охрид во антиката бил познат како „Лихнидос“ што значи „град на светлината, односно скапоцен камен што произведува светлина“
 • Охридското Езеро во Македонија е едно од најдлабоките езера во Европа.
 • Проценето дека е старо над четири милиони години, исто така е и најстарото езеро на континентот.
 • Охридското Езеро има околу 200 видови риби, а многу од нив не можат да се најдат на кое било друго место во светот.
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.