Дестинација Македонија! За сите љубители на виното! До 42% попуст на дегустација на вино + млечна или сувомесната даска по избор во Royal Winery Queen Maria - Демир Капија

Цена од

199 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

300 ден.

Попуст

34%

Заштеда

101 ден.

Купени: 12

 • Royal Winery Queen Maria, North Macedonia

  Одведи ме таму

  043 446 500 ; 070 324 921

Добивате

Опции на понудата:

Дегустација на три вина по ваш избор 300 ден. 199 ден.
Дегустација на 4 вина по ваш избор + млечна даска 600 ден. 350 ден.
Дегустација на сите комерцијално достапни вина + млечна и сувомесната даска 1,200 ден. 699 ден.

Услови

 • Купонот може да се искористи од 17.07.2020 до 31.08.2020
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација

Препораки за гостите:

 • При движење во апартманите задолжително е носење на маска и следење на Мерките за заштита
 • Потребно е ограничување на собири и држење на меѓусебно растојание
 • Доследна грижа за хигиената на рацете, со миење со сапун и вода или дезинфекција по допир на какви било нечисти површини.
 • Доследно следење на упатствата од персоналот во врска со обезбедување соодветно меѓусебно растојание, складирање на багаж и гардероба, начинот на давање услуги, употреба на опрема, користење на тоалети, плаќање на услуги. 

Опис

Мешавина од великодушност и амбиции! Кралска Винарија Кралица Марија е остварен сон на Крал Александар I Kaрaѓорѓевиќ и Кралица Марија Караѓорѓевиќ. Заедно нашите основачи се посветиле кон создавањето на место и вино со инзвореден квалитет. Оваа единствена визија дефинира се што денес правиме овде. Секоја капка вино произведена во Кралската Винарија Кралица Марија е доследна на оваа единствена мисија, денес, и за генерациите кои што доаѓаат.

Зошто Grouper тимот ви препорачува да го посетите ДЕМИР КАПИЈА

 • Демир Капија, дел од богатата историја, место каде се врзуваат виното и љубовта, каде се спојуваат медитеранската и умерено континенталната клима со дури 280 сончеви денови во годината. Богато приридно и историско наследство. 
 • Демир Капија е лоцирана пред влезот на живописниот кањонски дел на Демиркаписката Клисура, непосредно покрај реката Вардар, автопатот и железницата Скопје-Солун, на надморска височина од 110 до 130 метри. Градот, што има околу 3.500 жители, е оддалечен 60 километри од македонско-грчката граница.
 • Во општина Демир Капија се вкрстуваат повеќе климатски карактеристики. Има медитеранско, континентално и планинско влијание. 
 • Демир Капија има важна географско-сообраќајна поврзаност. Познато е дека по долината на реката Вардар, уште во дамнешни времиња минувал значајниот Вардарски пат. 

За компанијата

Royal Winery Queen Maria располага со пет луксузни апартмани, хотел и луксузна вила каде што спиела Кралицата Марија нудат повеќе од сместување.
Зградите претставуваат физичка манифестација на заедничката визија на нашите сопственици за брак помеѓу два века кое овозможува уникатно искуство кое се врежува во сеќавањата. Нудејќи раскошни апартмани опремени со само најдоброто заедно со прекрасниот природен амбиент, чувството на мирен просперитет Ве исполнува уште на самиот влез. Барокот од двовековната уметност ќе Ви ја смири душата и ќе ги оживее Вашите емоции.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.