Дестинација Македонија! Посетете го градот на поетите, Велес (Јули-Август)! 30% попуст на ноќевање во Епицентрум - Велес во вредност од 1000 ден. по цена од 699 ден.

img

Цена

699 ден.

Вредност

1000 ден.

Попуст

30%

Заштеда

301 ден.

Преостанато време

 • Epicentrum-Veles, 8 September, Veles, North Macedonia

  Одведи ме таму

  078 231 303; 078 263 686

Добивате

Ноќевање за едно лице во Епицентрум - Велес

Услови

 • Купонот може да се искористи од 08.07.2020 до 31.08.2020
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација на термин
 • За повеќе лица може да комбинирате повеќе купони
 • За деца до 12 г. на постоечки кревет е бесплатно, а на дополнителен кревет се доплаќа 600 денари со појадок
 • Задолжителна доплата од 40 ден. по лице директно во сместувањето
 • Апартманите ги следат мерките за заштита од COVID 19

Препораки за гостите:

 • При движење во апартманите задолжително е носење на маска и следење на Мерките за заштита
 • Потребно е ограничување на собири и држење на меѓусебно растојание
 • Доследна грижа за хигиената на рацете, со миење со сапун и вода или дезинфекција по допир на какви било нечисти површини.
 • Доследно следење на упатствата од персоналот во врска со обезбедување соодветно меѓусебно растојание, складирање на багаж и гардероба, начинот на давање услуги, употреба на опрема, користење на тоалети, плаќање на услуги. 

Опис

Епицентрум-Велес располага со ново опремени соби. Ви нуди амбиент, комоција и удобност.

Исто така, ви нуди игротека за вашите деца. Ресторанот Епицентрум, пак, е место каде што можете да го пробате вистинскиот вкус на храната, а воедно да уживате во прекрасниот амбиент.

Зошто Grouper тимот ви препорачува да го посетите ВЕЛЕС 

 • Велес е град на преродбеници, револуционери и поети, со еден израз лулка на македонската култура.
 • По Втората светска војна, Велес се развива во силен индустриски, управен и културен центар.
 • На езерото Младост се наоѓа и уреден брод-ресторан и претставува центар за туризам и рекреација во велешкиот крај.
 • Археолошкио локалитет Стоби, кој се наоѓа во близина на Велес, првпат се спомнува во 197 год. п.н.е. кога на тоа место македонскиот крал Филип V ја поразил дараданската војска И низ историјата е бил пајонски, македонски и римски град. 
 • Познатиот антички - римски театар кој функционирал во древниот град Стоби пред две илјади години е дел од театарската традиција на овие простори. Традицијата ја продолжува просветителот и преродбеник Јордан Хаџи-Константинов Џинот. Неговите напишани драмски текстови, во 1845 година му го обезбедија приматот на основоположник на современиот театарски текст.
 • Велешани може да се пофалат и со бројни споменици и цркви, меѓу кои и црквата Св. Пантелејмон која е под заштита на UNESCO и е соборен храм на Повардарската епархија.
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.