Дестинација Македонија Посета на убавините на с. Велгошти (Јули-Август)! 36% попуст на еднодневна екскурзија - четири православни манастири во с. Велгошти + локален водич + ручек во Етно Ресторан Св. Петка во вредност од 1860 ден. по цена од 1190 ден

Цена

1190 ден.

Вредност

1860 ден.

Попуст

36%

Заштеда

670 ден.

Преостанато време

 • Велгошти, North Macedonia

  Одведи ме таму

  078 288 906

  restoran.svpetka@hotmail.com

Добивате

Еднодневна екскурзија на 4 православни храмови во с. Велгошти

 • Пештерска црква Св. Богородица (950 м.н.в.)
 • Црква Св. Никола (1100 м.н.в.)
 • Црква Св. Илија (1000 м.н.в.)
 • Манастир Св. Петка (800 м.н.в.)

Во понудата е вклучено:

 • Посета на манастирите
 • Локален водич
 • Шише негазирана вода
 • Два сендвичи, енергетски чоколадца, овошје
 • Ручек, салата, предјадење - главно јадење од традиционална македонска кујна, еден пијалок по желба, десерти, кафе

Услови

 • Купонот може да се искористи од 09.07.2020 до 30.09.2020
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна резервација на телефон 078 288 906
 • Превозот НЕ е вклучен во понудата
 • За реализација на екскурзијата потребни се минимум 8 лица
 • По купувањето на купонот јавете се за потврда на резервацијата
 • Доколку сакате да искориститие ваучер за туризам следете ги следните инструкции https://grouper.mk/domasiedoma
 • Ваучерот за туризам може исклучиво да го користи лицето на чиешто име гласи ваучерот и истиот не може да биде предаден на користење на трето лице.
 • Доколку не се искористи полната сума на ваучерот не се враќа кусур.
 • Доколку не го искористите купонот за неведениот датум на турата, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат

Опис

Опис на патувањето:

 • Тргнување од пред Етно Ресторан Св. Петка во 8 часот
 • Пешачење до пештерска црква Св. Богородица - одмор и појадок (950 м.н.в.)
 • Пешачење до црква Св. Никола - одмор, овошје и кафе (1100 м.н.в.)
 • Пешачење до црква Св. Илија - одмор (1000 м.н.в.)
 • Пешачење до манастир Св. Петка - разглед на манастирот (800 м.н.в.)
 • Во Етно Ресторан Св. Петка пристигнување во 13 часот
 • Дружење и освежување на импресиите од прекрасно поминатиот ден
 • Ручек, салата, предјадење - главно јадење од традиционална македонска кујна, еден пијалок по желба, десерти, кафе

Зошто Grouper тимот ви препорачува да го посетите ОХРИД  

 • Охрид е наречен Ерусалим на Балканот.
 • Има 365 цркви, за секој ден од годината по една.
 • Охрид во антиката бил познат како „Лихнидос“ што значи „град на светлината, односно скапоцен камен што произведува светлина“
 • Охридското Езеро во Македонија е едно од најдлабоките езера во Европа.
 • Проценето дека е старо над четири милиони години, исто така е и најстарото езеро на континентот.
 • Охридското Езеро има околу 200 видови риби, а многу од нив не можат да се најдат на кое било друго место во светот.
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.