Дестинација Македонија! Доживејте ја убавината на Охрид (Јули и Август)! 35% попуст на ноќевање со појадок по лице во стандардна двокреветна или delux двокреветна соба по избор во Вила Мал Св. Климент во вредност од 1830 ден. по цена од 1190 ден.

img

Цена

1190 ден.

Вредност

1830 ден.

Попуст

35%

Заштеда

640 ден.

Купени: 1

Добивате

Ноќевање со појадок по лице во стандардна двокреветна или delux двокреветна соба по избор

Услови

 • Купонот може да се искористи од 08.07.2020 до 31.08.2020
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација
 • Пред купувањето на купонот потребно е да се информирате во хотелот за слободни соби на телефон или e-mail
 • По купување на купонот задолжителна е потврда на резервацијата на телефон или e-mail
 • Превозот не е вклучен во понудата
 • По истекот на рокот купоните не се валидни и доколку не се искористат пропаѓаат и сумата не може да биде вратена
 • Хотелот ги следи мерките за заштита од COVID 19
 • Задолжителна доплата од 40 ден. по лице директно во сместувањето

Доплати

 • Доплатата за трето лице изнесува 900 денари и се плаќа директно во хотелот
 • Бесплатно сместување за деца до 6,99години
 • Во цената не е вклучена дневна туристичка такса од 40 денари по лице
 • Со секоја направена резервација се добива 20 % попуст на вински дегустации во винаријата

Препораки за гостите:

 • При движење во хотелот задолжително е носење на маска и следење на Мерките за заштита
 • Потребно е ограничување на собири и држење на меѓусебно растојание
 • Доследна грижа за хигиената на рацете, со миење со сапун и вода или дезинфекција по допир на какви било нечисти површини.
 • Доследно следење на упатствата од персоналот во врска со обезбедување соодветно меѓусебно растојание, складирање на багаж и гардероба, начинот на давање услуги, употреба на опрема, користење на тоалети, плаќање на услуги.

Опис

Вила и Винарија Мал Свети Климент, е ексклузивна и приватна винарија „Вино и појадок“ и бутик, која се наоѓа во близина на влезот на стариот град Охрид, наречена Долна порта. Во тивка улица подалеку од сообраќајот, но само 50 до 100 чекори од езерото и најексклузивните кафулиња и ресторани, вилата нуди совршена можност пеш да го истражи стариот град и да биде блиску до продавници, ресторани, па дури и плажи. Од нашата вила, гостите имаат ретка можност да уживаат во прекрасниот поглед на охридското езеро, кејот и пристаништето. Вилата располага со 16 соби со сопствено купатило, вклучително и апартман за пентхаус, кој може да смести од 2 до 4 лица во зависност од категоријата на соби. Вилата е опремена со парно греење со индивидуално регулирање на температурата во секоја просторија.

Зошто Grouper тимот ви препорачува да го посетите ОХРИД

 • Охрид е наречен Ерусалим на Балканот.
 • Има 365 цркви, за секој ден од годината по една.
 • Охрид во антиката бил познат како „Лихнидос“ што значи „град на светлината, односно скапоцен камен што произведува светлина“
 • Охридското Езеро во Македонија е едно од најдлабоките езера во Европа.
 • Проценето дека е старо над четири милиони години, исто така е и најстарото езеро на континентот.
 • Охридското Езеро има околу 200 видови риби, а многу од нив не можат да се најдат на кое било друго место во светот.
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.