Дестинација Македонија! Гастрономско уживање во Демир Капија! До 50% попуст на јадење по избор во Royal Winery Queen Maria

Цена од

100 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

200 ден.

Попуст

50%

Заштеда

100 ден.

Преостанато време

Купени: 438

 • Royal Winery Queen Maria, North Macedonia

  Одведи ме таму

  043 446 500 ; 070 324 921

Добивате

Опции на понудата:

Свински медаљони Мементо 470 ден. 280 ден.
Рижото со шумски ноти 180 ден. 105 ден.
Пица Капричиоза 220 ден. 130 ден.
Салата Цезар 200 ден. 100 ден.
Крем чорба со јунешки бифтек 190 ден. 110 ден.

+Со секој купен купон добивате дополнителен 40% попуст на вина во Royal Winery Queen Maria


*Повеќе за јадењата може да прочитате во делот ОПИС

Услови

 • Купонот може да се искористи од 17.07.2020 до 10.12.2020
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација

Препораки за гостите:

 • При движење во апартманите задолжително е носење на маска и следење на Мерките за заштита
 • Потребно е ограничување на собири и држење на меѓусебно растојание
 • Доследна грижа за хигиената на рацете, со миење со сапун и вода или дезинфекција по допир на какви било нечисти површини.
 • Доследно следење на упатствата од персоналот во врска со обезбедување соодветно меѓусебно растојание, складирање на багаж и гардероба, начинот на давање услуги, употреба на опрема, користење на тоалети, плаќање на услуги. 

Опис

Опис на јадењата:

 • Капричиоза пица: кашкавал, печурки, шунка, брашно (425гр.)
 • Рижото со шумски ноти: ориз, шампињони, вргањ, смрчак, павлака, кромид, лук, пармезан (240гр.)
 • Свински медаљони Мементо: свинско филе, три видови печурки, хопла (510гр.)
 • Цезар салата: домат, краставица, рукола, марула, пченка, пилешки стек, дресинг (650гр.)
 • Крем супа од јунешки бифтек:јунешки бифтек, лук, кромид, морков, целер, павлака (250мл.)

Оваа кујна е многу повеќе од само листа со состојки. Готвењето овде е емоционално – судир на техники, идеи и култури. Тоа е страст која може да се почувствува километри надалеку. Ултра свежи состојки внимателно измешани заедно со цел да се создаде еден прекрасен вкус кој ги задоволува и душата и телото. Нашата кујна е лабораторија на идеи инспирирана од културата, бидејќи културата е таа која што обезбедува знаење, а знаењето носи задоволства. Нашиот шеф, Сашко Стојановски ги има апсорбирано едновековните кулинарски техники поврзани со ова место како и знаењето на готвачите од кој што е обучуван, и сега ја следи својата интуиција, притоа секогаш потпирајќи се на длабоката традиција, но трудејќи се да го обнови секое јадење со современ ум.

Зошто Grouper тимот ви препорачува да го посетите ДЕМИР КАПИЈА

 • Демир Капија, дел од богатата историја, место каде се врзуваат виното и љубовта, каде се спојуваат медитеранската и умерено континенталната клима со дури 280 сончеви денови во годината. Богато приридно и историско наследство. 
 • Демир Капија е лоцирана пред влезот на живописниот кањонски дел на Демиркаписката Клисура, непосредно покрај реката Вардар, автопатот и железницата Скопје-Солун, на надморска височина од 110 до 130 метри. Градот, што има околу 3.500 жители, е оддалечен 60 километри од македонско-грчката граница.
 • Во општина Демир Капија се вкрстуваат повеќе климатски карактеристики. Има медитеранско, континентално и планинско влијание. 
 • Демир Капија има важна географско-сообраќајна поврзаност. Познато е дека по долината на реката Вардар, уште во дамнешни времиња минувал значајниот Вардарски пат. 

За компанијата

Royal Winery Queen Maria располага со пет луксузни апартмани, хотел и луксузна вила каде што спиела Кралицата Марија нудат повеќе од сместување.
Зградите претставуваат физичка манифестација на заедничката визија на нашите сопственици за брак помеѓу два века кое овозможува уникатно искуство кое се врежува во сеќавањата. Нудејќи раскошни апартмани опремени со само најдоброто заедно со прекрасниот природен амбиент, чувството на мирен просперитет Ве исполнува уште на самиот влез. Барокот од двовековната уметност ќе Ви ја смири душата и ќе ги оживее Вашите емоции.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.