Дестинација Македонија! Уживајте на најубавиот брег (Октомври)! 25% попуст на ноќевање за едно лице во двокреветен, трокреветен или четворокреветен апартман во Вила Мариј Блаж, Радожда

Цена од

600 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

800 ден.

Попуст

25%

Заштеда

200 ден.

ОГРАНИЧЕНИ КОЛИЧИНИ

 • Струга, Македонија

  Одведи ме таму

  070 752 706; 046 787 056

Добивате

Опции на понудата:

Ноќевање за едно лице 800 ден. (13 еур)
600 ден. (10 еур)
5 ноќевања за двајца во двокреветен апартман 8,000 ден. (129 еур)
6,000 ден. (97 еур)
4 ноќевања за тројца во трикреветен апартман 8,000 ден. (129 еур)
6,000 ден. (97 еур)
3 ноќевања за четворица во четирикреветен апартман 8,000 ден. (129 еур)
6,000 ден. (97 еур)
Доплата при користење на ваучер за туризам за пакет од 3/4 ноќевања 1,200 ден. (19 еур)
1,200 ден. (19 еур)

Ноќевање за едно лице во сместување по избор:

 • Двокреветен апартман
 • Трокреветен апартман
 • Четворокреветен апартман

* За ноќевање во двокреветен апартман, потребно е да купите 2 купони односно да престојуваат 2 лица
* За ноќевање во трокреветен апартман, потребно е да купите 3 купони односно да престојуваат 3 лица
* За ноќевање во четворокреветен апартман, потребно е да купите 4 купони односно да престојуваат 4 лица

Услови

 • Купонот може да се искористи од 08.10.2020 до 31.10.2020
 • Потребно е да го приложите отпечатен ваучерот при пристигнувањето
 • Задолжителна е претходна резервација за слободни места на телефон во Вила Мариј Блаж
 • За ноќевање во двокреветен апартман, потребно е да купите 2 купони односно да престојуваат 2 лица
 • За ноќевање во трокреветен апартман, потребно е да купите 3 купони односно да престојуваат 3 лица
 • За ноќевање во четворокреветен апартман, потребно е да купите 4 купони односно да престојуваат 4 лица
 • Можете да купите повеќе купони и да ги комбинирате за повеќе ноќевања
 • Доколку сакате да искористите ваучер за туризам следете ги следните инструкции https://grouper.mk/domasiedoma
 • Ваучерот за туризам може исклучиво да го користи лицето на чиешто име гласи ваучерот и истиот не може да биде предаден на користење на трето лице.
 • Доколку не се искористи полната сума на ваучерот не се враќа кусур.
 • Превоз не е вклучен во понудата
 • Хотелот ги следи мерките за заштита од COVID 19
 • Задолжителна доплата од 40 ден. по лице директно во сместувањето

Препораки за гостите:

 • При движење во хотелот задолжително е носење на маска и следење на Мерките за заштита
 • Потребно е ограничување на собири и држење на меѓусебно растојание
 • Доследна грижа за хигиената на рацете, со миење со сапун и вода или дезинфекција по допир на какви било нечисти површини.
 • Доследно следење на упатствата од персоналот во врска со обезбедување соодветно меѓусебно растојание, складирање на багаж и гардероба, начинот на давање услуги, употреба на опрема, користење на тоалети, плаќање на услуги. 

Опис

Вила Мариј Блаж се наоѓа во Радожда на самиот брег на Охридското езеро.
Располага со 4 студија и три двокреветни соби. Секоја соба е со поглед на езерото. Опремени со ТВ и интернет, летна кујна и пространа тераса за седенки.
Пред вилата има сопствена плажа и паркинг. Во самата вила е и рибниот ресторан каде може да ги вкусите сите видови на рибни специјалитети.

Зошто Grouper тимот ви препорачува да ја посетите Струга

 • Прекарот на Струга е “Градот на поезијата” поради познатите поети кои потекнуваат од овој регион.
 • Стуга има и сопствен фестивал - денови на поезијата.
 • Струга има богата историја. Со потекло уште од неолитскиот период има населби кои датираат од 11 до 7 век пред наша ера, потврдено од архелошките наоѓалишта во градот.
 • Античкото име на градот е Енхалон кој на старогрчки значи јагула поради тоа што тогаш градот бил познат по ловењето на јагули, а сегашното име Струга го добива подоцна од старословенскиот збор „страга“ што означува премин.
 • Домот на браќата Миладинови се наоѓа во Струга и сега е музеј посветен на браќата
 • Во Струга и струшкиот регион регистрирани се четири пештерни цркви меѓу кои и познатата Архангел Михаил, с. Радожда од XIV век. 
 • И се разбира во Струга се наоѓа Охридското езеро - препознатливо во тој регион по својата божествена убавина.
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.