12 ја следат оваа компанија


Digestive Enzymes (100 таблети)

1242 ден.

Шифра:

CV0127

Опис

Додаток во исхраната Digestive Enyzmes во својот состав содржи дигестивни ензими и активни состојки од растително потекло. Ако Вашите навики на исхрана или начин на живот не се соодветни, може лесно да дојде до нарушување на рамнотежата на дигестивниот систем. Дозирање: 2 таблети дневно Дозирања во пакување: 50 СОСТАВ 75 мг Панкреатин, 17.5 мг Пепсин, 10 мг Бетаин HCl, 10 мг Диастаза, 5 мг Папаин, 25 мг Глутаминска киселина, 37.5 мг Куркума, 75 мг Семе од анасон, 12.5 мг Бромелаин, 7.5 мг Протеаза ВНИМАНИЕ! Во случај на сериозни болести на гастроинтестиналниот систем (пр. чир на желудник), консултирајте се со Вашиот лекар пред земање на производот! Производител: Calivita International

Детали за испорака

Испорака

  • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 1000 денари
  • За нарачки под 1000 денари се доплаќа 100 денари
  • Време потребно за достава: 3-7 работни дена по процесирање на нарачката
  • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата на 072 225 505, 2 3111 404
  • Види ја продавницата на "Медика Про" овде
  • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи
  • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
  • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
  • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.