- 12%

12% попуст на Digitus DA-55100-1 HDMI Extender сет 50m

3800 ден.

3344 ден.

Преостанато време

 • ул. Народен фронт 19а/лок. 14 (TЦ Беверли Хилс 2ри кат)

  Одведи ме таму

  02 3290 585; 078 416 286

  ruvex@hotmail.com

Опис

Пакетот содржи:

 • 1x HDMI Extender предавателна единица
 • 1x HDMI Extender приемна единица
 • 1x единица за напојување ( адаптер): DC 5V/2A
 • 1x инфра црвена предавателна единица
 • 1x инфра црвена приемна единица
 • 1x упатство за употреба

Овој сет овозможува пренос на дигитален видео и аудио сигнал 1080p/60Hz на растојание до 50м преку постоечка веќе вградена УТП мрежа, притоа едниот крај од мрежата се конектира со предавателната единица а на другиот со приемната единица од сетот

 • Овозможува пренос на видео сигнал до 50 метри преку постоечка-вградена УТП мрежа
 • Максимална видео резолуција : 1080p / 60 Hz
 • Подджува : CAT 6, CAT 6A, CAT 7 мрежни кабли
 • EDID Switch – Овозможува подесување на резолуцијата и видео форматот кај трансмитерската единица
 • HDMI Loop Out – Овозможува конекција на локален монитор со трансмитерската
 • Supports PoE (Напојување преку постоечка УТП мрежа) – Нема потреба од напојување со струја на приемната единица
 • Поддржува HDCP 1.2a
 • Стандард: 4.95 Gbps
 • Поддржува некомпримиран Аудио сигнал како LPCM
 • Метално куќиште
 • Едноставен за употреба
 • Единица за напојување: DC 5V/2A
 • Димензии (1x unit): L 7.2 x W 6.70 x H 2.3 cm
 • Боја: црна

УСЛОВИ

 • Купонот може да се искористи од 31.07.2019 до 30.09.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Производите можете да ги подигнете од канцелариите на Рувекс (ул. Народен фронт 19а/лок. 14 TЦ Беверли Хилс 2ри кат)
 • Подигнувањето на производот е секој работен ден од 8:30 - 10:30 часот
 • Доколку сакате производот да ви се достави испратете email на компанијата со податоците за достава: купон код и пин код, име и презиме, адреса и телефонски број (или контактирајте телефонски)
 • Доставата не е вклучена во цената (истата е на трошок на примачот) и се плаќа при прием на пратката

Рок на користење на зделката

 • Купонот може да се искористи од 01.08.2019 до 30.09.2019

Детали за испорака

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локациите на "Рувекс". За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот.
 • Подигнувањето на производот е секој работен ден од 8:30 - 10:30 часот
 • Види ги сите промоции и производи од "Рувекс" овде

Испорака

 • Оваа компанија нуди достава со доплата за сите нивни производи
 • Доколку сакате производот да ви се достави испратете email на компанијата со податоците за достава: купон код и пин код, име и презиме, адреса и телефонски број (или контактирајте телефонски)
 • Доставата не е вклучена во цената (истата е на трошок на примачот) и се плаќа при прием на пратката
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.