Ексклузивна DIOPTRA акција! Купон од 99 ден. со кој добивате 50% попуст на сите очила за сонце, диоптриски рамки или заштитни стакла за компјутер од реномирани светски брендови во DIOPTRA OPTICS, COUTURE и OUTLET

РАСПРОДАДЕНО

Ексклузивна DIOPTRA акција! Купон од 99 ден. со кој добивате 50% попуст на сите очила за сонце, диоптриски рамки или заштитни стакла за компјутер од реномирани светски брендови во DIOPTRA OPTICS, COUTURE и OUTLET

 • ГТЦ Приземје, Локал 190, Скопје, Македонија

 • 02 3 231 660, 078 220 580

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 09:00 - 21:00 Саб: 09:00 - 17:00
 • ул. Максим Горки, Плоштад Македонија бр.7 (Hotel Marriott)

 • Одведи ме таму

 • 02 311 1164, 078 334 545

 • ТЦ БЕВЕРЛИ ХИЛС (Outlet) Локал 23, (ниско приземје)

 • Одведи ме таму

 • 02 3128 007, 078 217 659

 • ТЦ Лептокарија, Бул. Партизански Одреди 66 б (спорти НЛБ Банка)

 • Одведи ме таму

 • 02 305 2001, 078 325 705

 • СТРУМИЦА ул. Маршал Тито бр. 42 (Стара Чаршија)

 • Одведи ме таму

 • 034 552 171, 078 220 580

 • ГТЦ Приземје, Секција 2, Локал 16, Скопје, Македонија

 • Одведи ме таму

 • 02 3 231 660, 078 220 680

Добивате

Купон од 99 ден. со кој добивате 50% попуст на сите очила за сонце, диоптриски рамки или заштитни стакла за компјутер од ексклузивни светски брендови на локација по избор:

 • 50% попуст на сите очила за сонце и диоптриски рамки во DIOPTRA OPTICS (ГТЦ, Лептокарија, Струмица)
 • 30% попуст на сите очила за сонце и диоптриски рамки во DIOPTRA COUTURE (Hotel Marriott)
 • 15% попуст на сите очила за сонце и диоптриски рамки во DIOPTRA OUTLET (ТЦ Беверли Хилс)
 • 40% попуст на заштитни стакла за компјутер Blue Control во OPTICS и COUTURE

*Очилата во OUTLET продавницата се веќе намалени до 70%

*Понудата важи за следните брендови во DIOPTRA OPTICS: Etnia Barcelona,Police, Versace, Furla, Nina Ricci, Givenchy, Carrera, Escada, Boss, Prada, Jimmy Choo, Gucci, Fendi, Bottega Veneta, Dior, Burberry, Michael Kors, Oxydo, Mexx, Metropoliten, Blumarine.

*Понудата важи за следните брендови во DIOPTRA COUTURE: Alexander Mqueen, Pomellato, Persol, Chopard, Dsquared, Gucci, Tom Ford, Saint Laurent, Brioni, Cutler&Gross, Kyme, Snob Milano, Etnia Barcelona, Valentino, Balenciaga, Starck, Bottega Veneta, Pier Martino, Oliver Peoples и Cavalli.

*Во галеријата се прикажани мал дел од моделите на очила, целиот асортиман може да го погледнете во продажните салони на оптиките Диоптра

*Понудата важи за сите брендови освен Ray Ban, Persol, Oakley во DIOPTRA OPTICS и Boucheron, Dita, Thom Brown, Moscot, Lindberg во DIOPTRA COUTURE​


Услови

 • Купонот може да се искористи од 26.10.2017 до 23.11.2017
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Еден купон важи за 1 пар очила
 • За повеќе очила потребно е да купите соодветен број на купони
 • Купонот може да се искористи на следните локации: DIOPTRA OPTICS (ГТЦ Приземје лок.190 - Скопје), DIOPTRA COUTURE (ул. Максим Горки - Hotel Marriott), DIOPTRA OUTLET (ТЦ Беверли Хилс лок.23 - Скопје), DIOPTRA OPTICS (ТЦ Лептокарија 64А - Скопје) и DIOPTRA OPTICS (ул. Маршал Тито бр. 42 - Струмица)
 • Заштитни стакла за компјутер Blue Control се изработуваат во Index 1.5 (дебелина на стакло) во опсег на диоптрија: сфера (-4.00 до +4.00) и цилиндар (-2.00 до +2.00)
 • Плаќањето на производот со попуст се врши директно во продавниците на DIOPTRA COUTURE, OUTLET и OPTICS
 • Производите се подигнуваат по принципот прв дојден прв услужен
 • Купонот важи за сите локации на DIOPTRA освен за Болницата Систина
 • Понудата важи за сите брендови освен Ray Ban, Persol, Oakley во DIOPTRA OPTICS и Boucheron, Dita, Thom Brown, Moscot, Lindberg во DIOPTRA COUTURE​
 • Доколку не го искористите купонот до наведениот рок, средствата не може да се рефундираат

Опис

Dioptra веќе две децении постои на пазарот во Македонија водејќи се од клучни принципи кои редовно водат кон светски норми. Својот асортиман брои повеќе од 60 светски познати брендови и повеќе од 10 000 различни модели на очила за сонце и диоптриски рамки. Шест поглавја го красат успехот на Dioptra. Dioptra Couture, Dioptra Optics и Dioptra Outlet редовно се надградуваат овозможувајќи бројни опции за лицата кои сакаат да го истакнат својот карактер и стил преку големиот избор на диоптриски очила и очила за сонце. Како секој човек така и секој салон на Dioptra има свој карактер и на најразлични начини ги задоволува потребите и на најуникатните индивидуи.

Темелот на секоја надградба која ја воведува Dioptra во својата понуда потекнува од мотивацијата која е резултат на желбата да им помогне на луѓето да имаат трендовски, комфорен и совршен вид. 

Blue control hoya - заштитни стакла од сина светлина од дигиталните екрани ја неутрализираат сината светлина која се емитира од дигиталните уреди за да го спречи заморот и иритацијата на вашите очи. Со blue Control ќе добиете порелаксиран и поудобен вид, намалување на отсјајот и подобрување на контрастот на гледање што во крајна мерка ги прави боите на екранот поприродни и живи. Заштитни стакла за компјутер Blue Control се изработуваат во Index 1.5 (дебелина на стакло) во опсег на диоптрија: сфера (-4.00 до +4.00) и цилиндар (-2.00 до +2.00)

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ