25 ГОДИНИ ЈУБИЛЕЈ! Купон од 99 ден. со кој добивате 60% попуст на Dioptra Eyewear, до 50% попуст на сите очила за сонце, диоптриски рамки или заштитни стакла за компјутер од реномирани светски брендови во DIOPTRA OPTICS, COUTURE и OUTLET

Купени: 238

 • ул. Максим Горки, Плоштад Македонија бр.7 (Hotel Marriott)

  Одведи ме таму

  02 311 1164

 • ТЦ БЕВЕРЛИ ХИЛС

  02 3128 007, 078 217 659

 • ТЦ Лептокарија

  02 305 2001, 078 325 705

 • ул. Маршал Тито бр. 42 (Стара Чаршија) Струмица, Македонија

  034 552 171, 078 220 580

 • ГТЦ Приземје, Локал 190, Скопје, Македонија

  Одведи ме таму

  02 3 231 660, 078 220 580

Добивате

Купон од 99 ден. со кој добивате:

 • 60% попуст на диоптриски рамки од брендот DIOPTRA EYEWEAR
 • 30% попуст на сите очила за сонце и диоптриски рамки од новата колекција во DIOPTRA OPTICS и DIOPTRA COUTURE
 • 50% попуст на сите очила за сонце и диоптриски рамки од минатата колекција во DIOPTRA OPTICS и DIOPTRA COUTURE
 • 40% попуст на Hoya Blue Control стакла (редовна цена: 4300 ден.)

+Дополнителен 20% попуст пресметан на каса во Dioptra OUTLET (очилата во продавницата се веќе намалени од 20% до 70%)

*Редовна цена на диоптриските рамки од брендот Dioptra Eyewear e 6400, диоптриски рамки со клип 8000

*Дел од достапните брендови од кои може да одберете се: Police, Furla, Nina Ricci, Givenchy, Carrera, Escada, Boss, Jimmy Choo, Gucci, Tom Ford, Saint Laurent, Fendi, Bottega Veneta, Dior, Burberry, Oxydo, Mexx, Metropoliten, Blumarine, Etnia Barcelona и многу други
 

Услови

 • Купонот може да се искористи од 15.10.2018 до 15.11.2018
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Еден купон важи за 1 пар очила
 • За повеќе очила потребно е да купите соодветен број на купони
 • Купонот може да се искористи на следните локации: DIOPTRA OPTICS (ГТЦ Приземје лок.190 - Скопје), DIOPTRA COUTURE (ул. Максим Горки - Hotel Marriott), DIOPTRA OUTLET (ТЦ Беверли Хилс лок.23 - Скопје), DIOPTRA OPTICS (ТЦ Лептокарија 64А - Скопје) и DIOPTRA OPTICS (ул. Маршал Тито бр. 42 - Струмица)
 • Заштитни стакла за компјутер Blue Control се изработуваат во Index 1.5 (дебелина на стакло) во опсег на диоптрија: сфера (-4.00 до +4.00) и цилиндар (-2.00 до +2.00)
 • Плаќањето на производот со попуст се врши директно во продавниците на DIOPTRA COUTURE, OUTLET и OPTICS
 • Производите се подигнуваат по принципот прв дојден прв услужен
 • Понудата важи за сите брендови освен за брендовите Boucheron, Dita, Thom Brown, Moscot, Lindberg и Cartier во DIOPTRA COUTURE​
 • Доколку не го искористите купонот до наведениот рок, средствата не може да се рефундираат

Опис

Dioptra веќе две децении постои на пазарот во Македонија водејќи се од клучни принципи кои редовно водат кон светски норми. Својот асортиман брои повеќе од 60 светски познати брендови и повеќе од 10 000 различни модели на очила за сонце и диоптриски рамки. Шест поглавја го красат успехот на Dioptra. Dioptra Couture, Dioptra Optics и Dioptra Outlet редовно се надградуваат овозможувајќи бројни опции за лицата кои сакаат да го истакнат својот карактер и стил преку големиот избор на диоптриски очила и очила за сонце. Како секој човек така и секој салон на Dioptra има свој карактер и на најразлични начини ги задоволува потребите и на најуникатните индивидуи.

Темелот на секоја надградба која ја воведува Dioptra во својата понуда потекнува од мотивацијата која е резултат на желбата да им помогне на луѓето да имаат трендовски, комфорен и совршен вид. 

Blue control hoya - заштитни стакла од сина светлина од дигиталните екрани ја неутрализираат сината светлина која се емитира од дигиталните уреди за да го спречи заморот и иритацијата на вашите очи. Со blue Control ќе добиете порелаксиран и поудобен вид, намалување на отсјајот и подобрување на контрастот на гледање што во крајна мерка ги прави боите на екранот поприродни и живи. Заштитни стакла за компјутер Blue Control се изработуваат во Index 1.5 (дебелина на стакло) во опсег на диоптрија: сфера (-4.00 до +4.00) и цилиндар (-2.00 до +2.00)

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.