25 ГОДИНИ ЈУБИЛЕЈ! Купон од 99 ден. со кој добивате 35% попуст на сите очила за сонце и диоптриски рамки од новата колекција и 50% на мината колекција на брендот Etnia Barcelona или 40% на заштитни стакла во DIOPTRA

РАСПРОДАДЕНО

25 ГОДИНИ ЈУБИЛЕЈ! Купон од 99 ден. со кој добивате 35% попуст на сите очила за сонце и диоптриски рамки од новата колекција и 50% на мината колекција на брендот Etnia Barcelona или 40% на заштитни стакла во DIOPTRA

 • ГТЦ Приземје, Локал 190, Скопје, Македонија

 • 02 3 231 660, 078 220 580

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 09:00 - 21:00 Саб: 09:00 - 17:00
 • ул. Максим Горки, Плоштад Македонија бр.7 (Hotel Marriott)

 • Одведи ме таму

 • 02 311 1164, 078 334 545

 • ТЦ БЕВЕРЛИ ХИЛС (Outlet) Локал 23, (ниско приземје)

 • Одведи ме таму

 • 02 3128 007, 078 217 659

 • ТЦ Лептокарија, Бул. Партизански Одреди 66 б (спорти НЛБ Банка)

 • Одведи ме таму

 • 02 305 2001, 078 325 705

 • СТРУМИЦА ул. Маршал Тито бр. 42 (Стара Чаршија)

 • Одведи ме таму

 • 034 552 171, 078 220 580

 • ГТЦ Приземје, Секција 2, Локал 16, Скопје, Македонија

 • Одведи ме таму

 • 02 3 231 660, 078 220 680

Добивате

Купон од 99 ден. со кој добивате:

 • 35% попуст на очила за сонце и диоптриски рамки од новата колекција на Etnia Barcelona во DIOPTRA OPTICS и DIOPTRA COUTURE
 • 50% попуст на очила за сонце и диоптриски рамки од минатата колекција на Etnia Barcelona во DIOPTRA OPTICS и DIOPTRA COUTURE
 • 40% попуст на Hoya Blue Control стакла (редовна цена: 4300 ден.)

+Дополнителен 10% попуст пресметан на каса во Dioptra OUTLET (очилата во продавницата се веќе намалени од 30% до 50%)


Услови

 • Купонот може да се искористи од 26.07.2018 до 20.08.2018
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Еден купон важи за 1 пар очила
 • За повеќе очила потребно е да купите соодветен број на купони
 • Купонот важи само за модели на очила од брендот Etnia Barcelona
 • Купонот може да се искористи на следните локации: DIOPTRA OPTICS (ГТЦ Приземје лок.190 - Скопје), DIOPTRA COUTURE (ул. Максим Горки - Hotel Marriott), DIOPTRA OUTLET (ТЦ Беверли Хилс лок.23 - Скопје), DIOPTRA OPTICS (ТЦ Лептокарија 64А - Скопје) и DIOPTRA OPTICS (ул. Маршал Тито бр. 42 - Струмица)
 • Заштитни стакла за компјутер Blue Control се изработуваат во Index 1.5 (дебелина на стакло) во опсег на диоптрија: сфера (-4.00 до +4.00) и цилиндар (-2.00 до +2.00)
 • Плаќањето на производот со попуст се врши директно во продавниците на DIOPTRA COUTURE, OUTLET и OPTICS
 • Производите се подигнуваат по принципот прв дојден, прв услужен
 • Доколку не го искористите купонот до наведениот рок, средствата не може да се рефундираат

Опис

Брендот ETNIA BARCELONA е единствен. Леќите на сончевите очила на ETNIA BARCELONA се изработени од калено, темперирано стакло кое е со висока резолуција, висок контраст и отпорно на гребење, и со тоа го поседуваат најдобриот квалитет во светот. 

1. Поларизирани леќи

 • Специјален поларизиран филтер за избегнување на одблесоци од површини, при што ја пропуштаат "добрата" светлина.
 • Чисто видно поле и добар контраст.
 • Се препорачуваат за возење и активности на снег или вода, затоа што го елиминираат заслепувачкиот сјај од хоризонтални површини.

2. Фотохроматски леќи

 • Реагираат на ултравиолетова светлина и се затемнуваат при директен контакт.
 • Вашиот вид лесно е адаптивен на промените, при што вашите очи се релаксирани во секое време
 • Се препорачуваат за возење, при што се минимизира очен замор и се оптимизира контрастот на околината

3. HD (High Definition) леќи

 • Зголемување на визуелното искуство во спектарот на бои, без редуцирање на острината на видното поле. 
 • Зајакнување и интензивирање на боите
 • Поголема резолуција во секоја средина

Диоптриските рамки на Etnia Bаrcelona се изработени од природнен ацетат, изработен од памук (CottonWood) и истиот е препознатлив и карактеристичен по неверојатната удобност и растегливост. Секоја сезона се произведуваат и дизајнираат целосно нови текстури и палети на природни бои, со кои ќе бидете уникатни, препознатливи и ке уживате во перфектната памучна удобност!

Нивната мисија е да обезбедат очила со неверојатен квалитет и интелигентен дизајн по достапна цена. Овие очила ја имаат заслужената титула – уметничко дело.

Blue control hoya - заштитни стакла од сина светлина од дигиталните екрани ја неутрализираат сината светлина која се емитира од дигиталните уреди за да го спречи заморот и иритацијата на вашите очи. Со blue Control ќе добиете порелаксиран и поудобен вид, намалување на отсјајот и подобрување на контрастот на гледање што во крајна мерка ги прави боите на екранот поприродни и живи. Заштитни стакла за компјутер Blue Control се изработуваат во Index 1.5 (дебелина на стакло) во опсег на диоптрија: сфера (-4.00 до +4.00) и цилиндар (-2.00 до +2.00)

Dioptra веќе 25 години постои на пазарот во Македонија водејќи се од клучни принципи кои редовно водат кон светски норми. Својот асортиман брои повеќе од 60 светски познати брендови и повеќе од 10 000 различни модели на очила за сонце и диоптриски рамки. Шест поглавја го красат успехот на Dioptra. Dioptra Couture, Dioptra Optics и Dioptra Outlet редовно се надградуваат овозможувајќи бројни опции за лицата кои сакаат да го истакнат својот карактер и стил преку големиот избор на диоптриски очила и очила за сонце. Како секој човек така и секој салон на Dioptra има свој карактер и на најразлични начини ги задоволува потребите и на најуникатните индивидуи.

Темелот на секоја надградба која ја воведува Dioptra во својата понуда потекнува од мотивацијата која е резултат на желбата да им помогне на луѓето да имаат трендовски, комфорен и совршен вид. 

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ