Пролет во DIOPTRA! Купон од 99 ден. со кој добивате до 70% попуст на цел асортиман очила од премиум брендови: Gucci, Tom Ford, Etnia, Persol, Police, Prada, Mexx, Snob + 20% на веќе намалени цени во DIOPTRA OUTLET

Купени: 246

 • ул. Максим Горки, Плоштад Македонија бр.7 (Hotel Marriott)

  Одведи ме таму

  02 311 1164

 • ТЦ БЕВЕРЛИ ХИЛС

  02 3128 007, 078 217 659

 • ТЦ Лептокарија

  02 305 2001, 078 325 705

 • ул. Маршал Тито бр. 42 (Стара Чаршија) Струмица, Македонија

  034 552 171, 078 220 580

 • ГТЦ Приземје, Локал 190, Скопје, Македонија

  Одведи ме таму

  02 3 231 660, 078 220 580

Добивате

Купон од 99 ден. со кој добивате попуст на премиум брендови во сите продавници на Dioptra:

 • 70% попуст на Mexx, Enrico Coveri, Touch, Sting
 • 50% попуст на Escada, Givenchy, Furla, Police, Lozza, Gucci (мината колекција), Dior (мината колекција), Bulgari, Michael Kors, DG (мината колекција), Lio, Snob Milano (очила за сонце), Kyme, Dioptra Еyewear, Max Mara, Marc Jacobs, Etro, Calvin Klein, Prada (мината колекција), Etnia Barcelona (мината колекција)
 • 30% попуст на Swarovski, Vogue, Gucci, YSL, Tom Ford, Etnia (најнова колекција), Cloe, Jimmy Choo, Liu Jo, Lacoste, Mont Blanc
 • 20% попуст на Ray Ban, Oakley и Persol
 • 40% попуст на Hoya Blue Control стакла (редовна цена: 4300 ден.)
 • Дополнителен 20% попуст пресметан на каса во Dioptra OUTLET (очилата во продавницата се веќе намалени од 20% до 70%)
Купи зделка од Дестинација Македонија со Mastercard и доби бонус! Бонусот ќе ти биде автоматски префрлен во твојата Grouper торбичка. Дознај повеќе тука!

Услови

 • Купонот може да се искористи од 22.05.2019 до 29.06.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Еден купон важи за 1 пар очила
 • За повеќе очила потребно е да купите соодветен број на купони
 • Купонот може да се искористи на сите локации на Dioptra
 • Попустот важи за сите брендови освен за Dita, Lindberg, Moscot, Cartier и Boucheron
 • Заштитни стакла за компјутер Blue Control се изработуваат во Index 1.5 (дебелина на стакло) во опсег на диоптрија: сфера (-4.00 до +4.00) и цилиндар (-2.00 до +2.00)
 • Плаќањето на производот со попуст се врши директно во оптиките на Dioptra
 • Производите се подигнуваат по принципот прв дојден, прв услужен
 • Доколку не го искористите купонот до наведениот рок, средствата не може да се рефундираат

Опис

Dioptra веќе две децении постои на пазарот во Македонија водејќи се од клучни принципи кои редовно водат кон светски норми. Својот асортиман брои повеќе од 60 светски познати брендови и повеќе од 10 000 различни модели на очила за сонце и диоптриски рамки. Шест поглавја го красат успехот на Dioptra. Dioptra Couture, Dioptra Optics и Dioptra Outlet редовно се надградуваат овозможувајќи бројни опции за лицата кои сакаат да го истакнат својот карактер и стил преку големиот избор на диоптриски очила и очила за сонце. Како секој човек така и секој салон на Dioptra има свој карактер и на најразлични начини ги задоволува потребите и на најуникатните индивидуи.

Темелот на секоја надградба која ја воведува Dioptra во својата понуда потекнува од мотивацијата која е резултат на желбата да им помогне на луѓето да имаат трендовски, комфорен и совршен вид. 

Blue control hoya - заштитни стакла од сина светлина од дигиталните екрани ја неутрализираат сината светлина која се емитира од дигиталните уреди за да го спречи заморот и иритацијата на вашите очи. Со blue Control ќе добиете порелаксиран и поудобен вид, намалување на отсјајот и подобрување на контрастот на гледање што во крајна мерка ги прави боите на екранот поприродни и живи. Заштитни стакла за компјутер Blue Control се изработуваат во Index 1.5 (дебелина на стакло) во опсег на диоптрија: сфера (-4.00 до +4.00) и цилиндар (-2.00 до +2.00)

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.