Дестинација Македонија! Адреналинско искуство во Охрид кое не се пропушта! До 32% попуст на тура со АТВ мотори за едно или две лица во времетраење по избор со ATV Adrenaline

Цена од

2800 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

3410 ден.

Попуст

18%

Заштеда

610 ден.

Купени: 11

Добивате

Опции на понудата:

Тура Three Old Villages за 1 лице (Времетраење: 2-2:30 часа) 3,410 ден. (55 еур)
2,800 ден. (45 еур)
Тура Three Old Villages за 2 лицa (Времетраење: 2-2:30 часа) 4,650 ден. (75 еур)
3,500 ден. (56 еур)
Тура Visit The Cave за 1 лице (Времетраење: 4-4:30 часа) 6,510 ден. (105 еур)
4,800 ден. (77 еур)
Тура Visit The Cave за 2 лицa (Времетраење: 4-4:30 часа) 7,750 ден. (125 еур)
5,500 ден. (89 еур)
Тура Tour of Galicica National Park за 1 лицe (Времетраење: 5:30-6 часа) 8,370 ден. (135 еур)
6,200 ден. (100 еур)
Тура Tour of Galicica National Park за 2 лицa (Времетраење: 5:30-6 часа) 10,230 ден. (165 еур)
7,000 ден. (113 еур)

Вклучено:

 • кратка обука за моторот ATV
 • заштитна кацига за користење за време на турата
 • водич за време на турата
 • безалкохолен пијалок
 • вклучена влезница за во Национален Парк Галичица

Времетраење: по избор

*Детални инструкции за турите во делот ОПИС

Услови

 • Купонот може да се искористи од 11.08.2020 до 20.12.2020
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е предходна резервација

Опис

Тура Three Old Villages (времетраење: 2-2:30 часа)

Оваа тура стартува во Горно Коњско (Вила Минами), потоа продолжува по неасфалтиран пат покрај прекрасната природа во склоп на Националниот парк Галичица, поминувајќи преку селото Горно Сипокно, се до селото Велестово. Овие прекрасни пејсажни места можат да се видат одблиску само со оваа тура.

Тура Visit The Cave (времетраење: 4-4:30 часа )

Оваа тура стартува во Горно Коњско (Вила Минами) кое се наоѓа на 1100 метри н.в., и проаѓа покрај пештерата Саматска Дупка на 1450 метри н.в. Прекрасните пејсажи и недопрената природа од Националниот парк Галичица претставува предизвик за тоа што може да се види внатре, во самата пештера.

Тура Tour of Galicica National Park (времетраење: 5-5:30 часа)

Оваа тура стартува во Горно Коњско (Вила Минами), потоа продолжува по неасфалтиран пат покрај прекрасната природа во склоп на Националниот парк Галичица, поминувајќи преку селото Горно Сипокно, до селото Велестово, па се до Крстец видиковец кое се наоѓа на 1600 метри н.в. Тука правиме пауза пред да се спуштиме надолу по планинските ливади. Оваа тура изобилува со пејсажни погледи кон Охридското и Преспанското Езеро, овозможувајќи да го искусите вистинскиот дух на Националниот парк Галичица и сите негови уникатни обележја.

За сите авантуристи кои сакаат нови предизвици! Не смее да се пропушти!

Зошто Grouper тимот ви препорачува да го посетите ОХРИД

 • Охрид е наречен Ерусалим на Балканот.
 • Има 365 цркви, за секој ден од годината по една.
 • Охрид во антиката бил познат како „Лихнидос“ што значи „град на светлината, односно скапоцен камен што произведува светлина“
 • Охридското Езеро во Македонија е едно од најдлабоките езера во Европа.
 • Проценето дека е старо над четири милиони години, исто така е и најстарото езеро на континентот.
 • Охридското Езеро има околу 200 видови риби, а многу од нив не можат да се најдат на кое било друго место во светот.

За компанијата

Подарете едно поинакво и незаборавно искуство во природа! За сите љубители на природата, убавите пајсажи и оние кои го сакаат адреналинот, време е на вашата листа на незаборавни искуства и авантури да ја додадете и оваа. Соберете го тимот и поминете незаборавни часови со ATW моторите - off road experience.  Едно е сигурно: секој член на тимот ќе се врати на работа со уште поголема желба за се повеќе адреналински искуства и моменти. 

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.