2 ја следат оваа компанија


Дневен крем за лице - екстракти од ПОЛЖАВ и РОЗА (50 мл)

677 ден.

Ве молиме одберете една од наведените опции!

Купени:

1

Шифра:

6377
 • Бул. К. Ј. Питу бр. 26-1/8

  Одведи ме таму

  071 809 545

  remipandoo@gmail.com

 • Skopje City Mall – 1-ви кат

  Одведи ме таму

  071 809 545

  remipandoo@gmail.com

 • Vero Jumbo

  Одведи ме таму

  071 809 545

  remipandoo@gmail.com

 • ГТЦ приземје (спроти Bottoni)

  Одведи ме таму

  02 2469 614, 02 2460 186

  remipandoo@gmail.com

Опис

Производите се збогатени со:

Екстракт од полжав - еден од најефикасните агенси за регенерирање на кожата, благодарение на неговите вредни компоненти, ја подобрува синтезата на протеините, хидрира и го успорува стареењето. Неговата главна активност е активирање на кожата, стимулирање на клеточните функции и со тоа враќање и заздравување на истите. Содржи многу вредни компоненти за тоа:

 • Алантоин - прави елиминација на мртвите клетки и ја стимулира регенерацијата на ткивата. Успешно ја смирува иритираната и зацрвенетата кожа, го олеснува воспалението. Враќа балансот на водата на кожата и ја омекнува грубата кожа. Промовира природна регенерација на клетките на кожата по продолжено изложување на сонце.
 • Колаген и еластин - подобрување на еластичноста на кожата и намалување на фините линии. 
 • Гликолна киселина - стимулира синтеза на колаген и еластин во дермисот. Ја навлажнува длабочината и го тонизира тургорот на кожата.
 • Хијалуронска киселина - природна состојка на кожата која има исклучителна можност да задржи околу илјада пати поголема од сопствената тежина на вода.Активира поделба на клетките и регенерација на кожата, ги намалува брчките, дава волумен на стареењето на кожата, ги навлажнува ткивата во длабочина.
 • Протеини - ја омекнуваат кожата - Витаминот Е - многу се користи во козметиката заради силните заштитни функции што ги извршува. Ја подобрува епителизацијата и ја зголемува ензимската активност во кожата. Ги успорува процесите на предвремено стареење на кожата предизвикани од УВ зрачење, покажувајќи антиоксидантни својства и го намалува бројот на оштетените клетки. Има антиинфламаторно и навлажнувачко дејство.
 • Органска вода од роза - ROSA DAMASCENA - има смирувачки и антиинфламаторно дејство. Ја тонира и освежува кожата, ја подобрува циркулацијата на крвта и го одржува балансот на водата во метаболизмот, со што ја навлажнува и омекнува кожата.

Комбинацијата на двете активни состојки ја враќа кожата, продлабочувајќи ја и ја враќа нејзината еластичност.
Козметичкиот спектар на полжави и розови производи вклучува производи погодни за секој тип на кожа кои обезбедуваат целосна нега на лицето: дневен крем, ноќен крем, серум и гел за перење.

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 800 денари.
 • Време потребно за достава за Скопје: 2 работни дена по процесирање на нарачката
 • Време потребно за достава низ Македонија: 5 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на 071 809 545
 • Види ја продавницата на "Refan" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Подигнување

 • Производот може да го подигнете на една од локациите на "Refan" на Бул. К. Ј. Питу бр. 26-1/8
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

Рефан е препознатлив бренд за парфеми кои се верна варијанта на брендираните парфеми, лојалноста на клиентите, нивното задоволство и годините зад нас се потврда за ова. Парфемите се екомимичен начин за вистинско задоволство вистинските љубители на парфеми.

Рефан е производител на широка палета на природни креми за лице. Рефан кремите се начин да имате природна нега, без оптеретување на семејниот буџет, и овозможува вистинска нега по триесетата, но и многу помлади.

Стотици дами ни ја доделија довербата, си го растеретија семејниот буџет, и нивното лице е здраво и сјајно!

Стилот на продажбата ни овозможува да ги примаме непосредно комплиментите кога тие ќе се вратат по ист или сличен производ и истовремено ќе го изрази своето задовоство.

Погледнете го широкиот асортиман на креми за лице со природни состојки и одбере те ја вистинската нега на вашата кожа.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.