11 ја следат оваа компанија


Дневна и ноќна крема против купероза (розацеа)

1170 ден.

Шифра:

02628
 • Димитрие Чуповски, Skopje, Macedonia

  Одведи ме таму

  078 288 504

  bioorganica@jass.com.mk

Опис

ЗА КУПЕРОЗНА КОЖА

 • Ги зајакнува ѕидовите на крвните садови и ја зголемува нивната еластичност
 • Со ексклузивна формула SILIDINE® развиена од црвена алга („Porphyridium cruentum“) која овозможува клеточна регенерација, делува смирувачки и долготрајно го редуцира црвенилото
 • Без алкохол

Употреба: Се нанесува наутро и навечер на претходно исчистена кожа на лицето и нежно се масира. Ако на кожата и е потребна поголема хидратација, дополнително користете и ЛОГОНА дневен и ноќен хидратантен серум против купероза (розацеа).

Количина: 30ml

Што е купероза?

Куперозата се карактеризира со проширени јасно видливи крвни садови на образите и околу носот. Придружена е со појава на црвенила, сува и сензитивна кожа. Во Германија околу 4 милиони луѓе се склони на купероза.  Во Скандинавските земји, Англија и Ирска процентот на луѓе кои се склони на купероза е околу 19%, а во областа на медитеранот само 2%.

Што и е потребно на куперозната кожа?

Најважно е зајакнување на ѕидовите на крвните садови. За да се постигне овој ефект треба да се користат ниско-липидни производи кои не содржат алкохол, минерални или силиконски масла. На кожата треба да и се обезбедени интензивна хидратација. LOGONA med серијата за нега на лице совршено ги исполнува овие потреби, а на куперозната кожа и ја обезбедува потребната нега и заштита.

Детали за испорака

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.