57% попуст на ДНК баланс за хармонија на тело во Центар за развој Индиго во вредност од 1500 ден. по цена од 650 ден.

Цена

650 ден.

Вредност

1500 ден.

Попуст

57%

Заштеда

850 ден.

Добивате

ДНК баланс за хармонија на тело - времетраење: 45 мин.

*Подетално за третманот погледнете во делот ОПИС

Услови

  • Купонот може да се искористи од 30.09.2021 до 01.12.2021
  • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
  • Задолжителна е претходна резервација 
  • Доколку не го искористите купонот во предвидениот рок или откако понудата е завршена средствата за истиот не може да бидат вратени

Опис

ДНК баланс за хармонија на тело - дека се во постоењето е базирано на вибрации, фрекфренции и нивните амплитуди, исто така и нашето живеење, битисување и живот е врз база на истите. Вибрациите значат постоење, фрекфренциите изразуваат нивоа на тоа постоење, а амплитудите претставуваат поларитети во екстремни размери од фрекфренции и вибрации кои всушност не е пожелно да се достигнуваат. Затоа баланс на ниво на ДНК е една од базичните третмани кои секој треба да си дозволи да ги применува неколку пати во текот на месецот, особено во време на пандемии, стравови од разни заболувања или пак притисок од случувањата во околината. Базичен третман во време траење од 45 минути во кој на неинванзивен и тотално прифатлив пристап се хармонизираат по пат на нечуствителни вибрирања. Го подигнува нивото на вибрациите, а со тоа и позитивниот став кон случувањата во околината со верба и мисли на создавање во еволутивниот процес на тековните животни предизвици.

Центарот за развој Индиго работи во насока на подигнување на свесноста за здравјето, хармонијата во рамките на човековиот организам со методолигиите на истокот за постигнување на ментално, физичко, емотивно, преку духовното, односно енергетско хармонизирање на здравјето. Третманот се изведува по тренинг на метода на традиционалните Индонезиски гуруа како учители и исцелители. Методата е неинванзивна и без нус ефекти.

  • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
  • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
  • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.