9 ја следат оваа компанија


- 39%

До 39% попуст на масло од црно семе Chironton по избор од Пантерфарм

235 ден.

143 ден.

Преостанато време

Ве молиме одберете една од наведените опции!

Купени:

15
Катeгории:

Добивате

Природен универзален лек, јак антиоксиданс со богат хемиски состав

Опис

Маслото од црно семе Nigella Sativa е 100% природно масло добиено со ладно цедење на семето.
Има мошне богат хемиски состав на кој се должат многуте негови корисни својства и се смета за панацеа, односно универзален лек.
Генерално делува на:

 • подобрување на имунитетот;
 • го регулира крвниот притисок;
 • ја подобрува циркулацијата;
 • ги намалува алергиските реакции на организмот (проблеми со дишење кај пациенти кои имаат астма)
 • го подобрува варењето на храната (при акутен и хроничен гастрит, надуеност);
 • ја зајакнува косата (неколку лажици од маслото се додаваат во шампонот за коса);
 • го намалува холестеролот и нивото на шеќер во крвта (дијабет тип 1 и тип 2)
 • може да го користат пациенти кои често имаат проблеми со вирусни, бактериски и габични инфекции.
 • делува како јак антиоксиданс;
 • ги намалува негативните ефекти од хемотерапијата;
 • и се смета дека делува антиканцерогено.

Состав: Масло од црно семе NIGELLA SATIVA
Анализа на состав:
Протеини- 208 мг/г,Тиамин (вит Б1) -15мг/г, Рибофлавин (вит Б2)-1мг/г,Пиридоксин (вит Б6) - 5м/г, Нијацин (вит Б3) - 57мг/г, Фолaти- 610мг/г, Калциум-1859 мг/г, Железо-105мг/г, Бакар-18 мг/г, Цинк-60мг/г, Фосфор-5265 мг/г
Протеините во состав на маслото: 

 • Допринесуваат за одржување на здрави коски и мускули

Рибофлафин (вит Б2) во состав на маслото допринесува за:

 • одржување на нормален енергетски метаболизам
 • нормално функционирање на нервниот систем
 • одржување на функцијата на еритроцитите
 • заштита на клетките од оксидативен стрес, штитејќи го организмот од предвремено стареење

Тиамин (вит Б1) во состав на маслото

 • Допринесува за нормална функција на срцето

Пиридоксин (вит Б6) во состав на маслото допринесува за:

 • нормално функционирање на имунолошкиот систем
 • отстранување на чувството на замор

Железото во состав на маслото допринесува за:

 • нормални когнитивни функции (концентрација, помнење и внимание)
 • нормално создавање на еритроцитите и хемолглобинот

Цинкот во состав на маслото овозможува:

 • одржување на здрава коса, нокти и кожа,
 • одржување на нормален вид

Препорачано дозирање: ЕДНА МАЛА ЛАЖИЦА дневно со јадење.
Може да се измеша со сок или други пијалоци за да се подобри вкусот. Препорачаната дневна доза не треба да се надминува. Додатокот во исхрана не е замена за здрава и балансирана исхрана.

УСЛОВИ

 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Подигнувањето на производот се врши од понеделник до петок од 09 до 17 во канцеларијата на Пантерфарм

Рок на користење на зделката

 • Купонот може да се искористи од 16.04.2019 до 30.07.2019

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 700 денари.
 • Време потребно за достава во Скопје: 3-5 работни дена по процесирање на нарачката
 • Време потребно за достава низ Македонија: 5 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на 078 388 898, 078 325 798
 • Види ја продавницата на "Пантерфарм" овде 

За компанијата

Пантерфарм е компанија која од 2007 година работи во областа на фармацијата. Посветени сме на промовирање здравје, нудејќи широк спектар на високо квалитетни хранливи производи и природна козметика, достапни за секого. Искористете го и Вие совршенството на природата и помогнете му на Вашиот организам на здрав начин да ги надмине предизвиците на секојдневието.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.