7 ја следат оваа компанија


- 40%

До 40% попуст на оптички стакла по избор: Blue Control-Hoya, HMC, CR-39

4300 ден.

2580 ден.

Ве молиме одберете една од наведените опции!

Опис

Blue Control-Hoya  ги одржува вашите очи во подобра кондиција нудејќи удобен вид и природна перцепција на боите при користење на дигитални уреди.

 • Anti-refleks
 • Отпорност на гребење - 5x повеќе од останатите заштитни слоеви
 • Помал отсјај
 • Зголемен контраст


HMC-Hard Multi Coat основна заштита или anti-refleks

 • Помал отсјај 
 • HC-Hard Coat потврд слој за помалце гребење

CR-39 материјал, од кој е направена обична пластика со диоптер без заштита

Сите оптички стакла се изработуваат во 1.5 index ( дебелина на стакло) во опсег на диоптрија: сфера (-4.25 до +4.25) и цилиндар (-2.00 до +2.00).

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна испорака на сите нивни производи
 • Време потребно за достава: 3-8 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на телефоните наведени на локациите
 • Види ја продавницата на "Dioptra" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локациите на "Dioptra"
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

DIOPTRA речиси три децении постои на пазарот во Македонија водејќи се од клучни принципи кои редовно водат кон светски норми.

Својот асортиман брои повеќе од 60 светски познати брендови и повеќе од 10 000 различни модели на очила за сонце и диоптриски рамки. Шест поглавја го красат успехот на Dioptra. Dioptra Couture, Dioptra Optics и Dioptra Outlet редовно се надградуваат овозможувајќи бројни опции за лицата кои сакаат да го истакнат својот карактер и стил преку големиот избор на диоптриски очила и очила за сонце. Како секој човек така и секој салон на Dioptra има свој карактер и на најразлични начини ги задоволува потребите и на најуникатните индивидуи.

Темелот на секоја надградба која ја воведува Dioptra во својата понуда потекнува од мотивацијата која е резултат на желбата да им помогне на луѓето да имаат трендовски, комфорен и совршен вид.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.