11 ја следат оваа компанија


Додаток во исхрана! Капсули Глуко Кер (120 капсули)

1200 ден.

Опис

Капсули Глуко Кер (120 капсули), кои се користат како додаток во исхраната.

Производ на реномираните Sriram Herbals.

Дијабетесот е една од најчестите болести на современото општество, но природата со своите благодети ни дава шанса за повторно воспоставување на баланс во нашиот организам.

Упатство за употреба: За возрасни две капсули, два пати на ден, после оброк.

Да не се надминува препорачаната дневна доза! Додатокот на исхрана не е замена за балансирана и здрава исхрана! Мерки на претпазливост: Да не се користи за врееме на бременост.

Состав: Eдна капсула Глуко Кер од 500мг содржи: Gymnema Sylvestre 150mg, Commiphora Mukul 100mg, Momordica Charantia 50mg, Glycyrrhiza Glabra 50mg, Asparagus Racemosus 50mg, Pterocarpus marsupium 100mg. 100% растително потекло, не содржи стероиди или хемикалии 

Начин на чување: Да се чува заштитено од светлина и влага.  Да се чува подалеку од дофат на деца! Серија и датум на производство се означени на пакувањето.

Произведувач: Shriram Herbals  31/1, Seetharampalya, Mahadevapura Post, Bangalore-560 048, India, Корисничка грижа Тел 080 41157746

Увозник :ТД Пантерфакс ДООЕЛ Ул.Живко Чинго бр.4 Скопје

Детали за испорака

Испорака

  • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 700 денари.
  • Време потребно за достава во Скопје: 3-5 работни дена по процесирање на нарачката
  • Време потребно за достава низ Македонија: 5 работни дена по процесирање на нарачката
  • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на 078 388 898, 078 325 798
  • Види ја продавницата на "Пантерфарм" овде 
  • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

За компанијата

Пантерфарм е компанија која од 2007 година работи во областа на фармацијата. Посветени сме на промовирање здравје, нудејќи широк спектар на високо квалитетни хранливи производи и природна козметика, достапни за секого. Искористете го и Вие совршенството на природата и помогнете му на Вашиот организам на здрав начин да ги надмине предизвиците на секојдневието.

  • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
  • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
  • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.