11 ја следат оваа компанија


Додаток во исхрана! Капсули Кинг Кобра (120 капсули)

1750 ден.

Опис

Капсули Кинг Кобра (120 капсули), кои се користат како додаток во исхраната

Уникатна комбинација на егзотични билки за витални мажи.

Упатство за употреба: Препорачана единечна  доза - 2 капсули. Земете две капсули два пати на ден или како што е препорачано од доктор. 

Да не се надминува препорачаната дневна доза! Додатокот на исхрана не е замена за балансирана и здрава исхрана! 

Состав: Eдна капсула Кинг Кобра од 500 мг содржи: Withania Somnifera Dunal 100mg,Bacopa Monnieri Linn 50mg, Asparagus Racemosus Wild 50mg,Pueraria Tuberosa Dc 50mg,Teramanus Labeialis 50mg,Desmodium Gangeticum Dc 50mg, Sida Cordifolia Linn 50mg, Abutilon Indicum Linn 50mg,Soymida Febrifuga Juss 50mg. 

Начин на чување: Да се чува на ладно и суво место, подалеку од директна сончева светлина. Да не се чува во фрижидер! Да се чува подалеку од дофат на деца!

Серија и датум на производство се означени на пакувањето.

Најдобро да се употреби до: 3 години од датумот на производство  Произведувач: Срирам Хербалс 31/1, Seetharampalya, Mahadevapura Post, Bangalore-560 048, India, Корисничка грижа Тел 080 41157746 

Увозник :ТД Пантерфакс ДООЕЛ Ул.Живко Чинго бр.4 Скопје

Детали за испорака

Испорака

  • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 700 денари.
  • Време потребно за достава во Скопје: 3-5 работни дена по процесирање на нарачката
  • Време потребно за достава низ Македонија: 5 работни дена по процесирање на нарачката
  • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на 078 388 898, 078 325 798
  • Види ја продавницата на "Пантерфарм" овде 
  • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

За компанијата

Пантерфарм е компанија која од 2007 година работи во областа на фармацијата. Посветени сме на промовирање здравје, нудејќи широк спектар на високо квалитетни хранливи производи и природна козметика, достапни за секого. Искористете го и Вие совршенството на природата и помогнете му на Вашиот организам на здрав начин да ги надмине предизвиците на секојдневието.

  • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
  • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
  • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.