11 ја следат оваа компанија


Додаток во исхрана! Tаблети Тиг 10 (90 таблети)

4200 ден.

Опис

Тиг - 10 (90 таблети), кои се користат како додаток во исхраната

Совршена комбинација од 10 билки, Алое, Ашваганда, Куркума и други растителни екстракти. Моќен антиоксиданс, верен сојузник на луѓето кои се грижат за своето здравје.

Упатство за употребаЕдна таблета три пати на ден после јадење или како што е препорачано од доктор. Да не се надминува препорачаната дневна доза! Додатокот на исхрана не е замена за балансирана и здрава исхрана!

Состав: Eдна таблета ТИГ-10 од 1000 мг содржи: Curcuma Aromaticа 140mg, Balsam Odendron Mukul 80mg, Lepidium Sativum  90mg, Corallocarpus Epigaeus  120mg, Aegle Marmelos 100mg, Allivum sativum 70mg, Melia Azadirachta  75mg, Ocimum sanctum  120mg, Withania Somnifera   125mg, Aloe indica 80mg. 

Начин на чување: Да се чува заштитено од светлина и влага. Да се чува подалеку од дофат на деца! Серија и датум на производство се означени на пакувањето.

Произведувач: Срирам Хербалс 31/1, Seetharampalya, Mahadevapura Post, Bangalore-560 048, India, Корисничка грижа Тел 080 41157746

Увозник :ТД Пантерфакс ДООЕЛ Ул.Живко Чинго бр.4 Скопје

Детали за испорака

Испорака

  • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 700 денари.
  • Време потребно за достава во Скопје: 3-5 работни дена по процесирање на нарачката
  • Време потребно за достава низ Македонија: 5 работни дена по процесирање на нарачката
  • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на 078 388 898, 078 325 798
  • Види ја продавницата на "Пантерфарм" овде 
  • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

За компанијата

Пантерфарм е компанија која од 2007 година работи во областа на фармацијата. Посветени сме на промовирање здравје, нудејќи широк спектар на високо квалитетни хранливи производи и природна козметика, достапни за секого. Искористете го и Вие совршенството на природата и помогнете му на Вашиот организам на здрав начин да ги надмине предизвиците на секојдневието.

  • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
  • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
  • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.