89% попуст на 50 часовен online курс за Dog Training Essentials + сертификат од International Open Academy во вредност од 6138 ден. (99 eur) по цена од 682 ден. (11 eur)

Вредност

6138 ден.

Попуст

89%

Заштеда

5456 ден.

Добивате

50 часовен оnline курс за Dog Training Essentials + сертификат

Услови

  • Купонот може да се искористи од 07.02.2019 до 15.03.2019
  • Курсот се изведува online на англиски јазик.
  • Купонот е наменет за следење на online курсот Dog Training Essentials
  • Морате да се регистрирате за следење на курсот најдоцна до крајниот датум одреден од Grouper и часовите да ги завршите во рамките на 65 дена од активацијата на кодот.
  • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција.
  • За да започнете со курсот треба да го внесете кодот од купонот на следниот линк РЕГИСТРАЦИЈА. Повеќе информации на е-маил info@internationalopenacademy.com

Опис

Голем број на кучиња се оставаат во засолништа секоја година бидејќи нивните сопственици не можат да се справат со нив. Еден од главните проблеми е незнаењето да се дресираат овие кучиња водејќи кон голем број на успивања. Дресирано куче има 6 пати помала шанса да бидне оставено во засолниште. Кучињата не доаѓаат дресирани, тоа е процес низ кој сопствениците мора да ги спроведат нивните миленици бидејќи без соодветен тренинг ке се појават проблеми во иднина.

Учењето на основните команди може да го спаси вашето куче да не излета на улица, да не голтне нешто што не треба или во најлош случај да не бидне агресивно кон непознати лица или други животни. Дресирањето ке го зголеми почитувањето од вашето куче кон вас но и обратно.

Овој курс е предаван од сертифициран дресер на кучња, Иан Стоун, кој 10 години се занимава со кучиња. Тој ке ве води низ процесот чекор по чекор и ке ве научи на основите при дресирање кучиња, проблеми со однесување, трикови, игри и слично. Без разлика дали имате малечко кутре, куче кое сте го посвоиле од засолниште или постаро куче, курсот ке ви помогне да се справите со вашиот миленик на најдобар можен начин

Повеќе за курсот може да прочитате ТУКА

Сите курсеви се акредитирани од International Council for Online Educational Standards - www.icoes.org - (accreditation number ICOES/00763/13/36). Тоа им дава на студентите сигурност дека овие курсеви му нудат на студентот највисоки стандарди за онлајн едукација. ICOES е акредитирано тело одговорно за поставување, одржување и подобрување на стандардите за едукација од институтот за онлајн учење.

Сакаме да ги видиме нашите студенти да ги следат своите соништа и да ги остваруваат своите амбиции. Започнете денес и направете чекор во иднината која е пред вас!

  • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
  • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
  • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.