Најслаткото место во градот! 39% попуст на 3 топки сладолед (Nutella, фстак, чоколадо, касато, манго, Oreo, шумско овошје) по избор во "Dolcelatto" во вредност од 90 ден. по цена од 55 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Најслаткото место во градот! 39% попуст на 3 топки сладолед (Nutella, фстак, чоколадо, касато, манго, Oreo, шумско овошје) по избор во "Dolcelatto" во вредност од 90 ден. по цена од 55 ден.

Цена

55 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

90 ден.

Попуст

39%

Заштеда

35 ден.

ЛИМИТИРАНА КОЛИЧИНА

Купени : 716

 • Димитрија Чуповски бр. 26

 • 072 756 237

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 10:00 - 22:00 Саб-Нед: 10:00 - 22:00

Добивате

3 топки сладолед во корнет/чаша по избор:

 • Nutella
 • Oreo
 • Касато
 • Црно Чоколадо
 • Карамел
 • Манго
 • Пингвино
 • Шумско овошје
 • Калинка
 • Ванила
 • Јогурт
 • Јагода
 • Банана

Услови

 • Купонот може да се искористи од 30.03.2017 до 30.04.2017
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна резервација
 • Понудата може да се користи и "за носење" и за во слаткарницата

Опис

Добредојдовте во светот на неодоливи слатки вкусови на вистински италијански Gelato!

Ново слатко катче во центарот на градот кое е совршено место за да се искрадете во слатки италијански вкусови. Разубавете си ја прошетката низ градот или уживај во кратка пауза со над 16 различни вкусови.

Со модернистички стил на уредување надополнет со прекрасни вкусови на сладолед, Dolcelatto ја носи Италија во срцето на Скопје.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ