71% попуст на преглед, ултразвук и доплер на тироидна жлезда во ПЗУ Проф. Д-р Богоев во вредност од 2000 ден. по цена од 590 ден.

РАСПРОДАДЕНО

71% попуст на преглед, ултразвук и доплер на тироидна жлезда во ПЗУ Проф. Д-р Богоев во вредност од 2000 ден. по цена од 590 ден.

Цена

590 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

2,000 ден.

Попуст

71%

Заштеда

1,410 ден.

Купени : 22

 • ул. Фредрик Шопен 2/1 Скопје

 • 070392724

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 08:00 - 15:00

Добивате

Преглед, ултразвук и доплер на тироидна жлезда


Услови

 • Купонот може да се искористи од 10.08.2018 до 19.09.2018
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација на термин на 070 392 724

Опис

Приватната здравствена установа “Проф. Д-р Богоев” e основана во 2015 г. како врвна специјалистичка и субспецијалистичка организација која се занимава со дијагностика, третман и следење на состојби и заболувања од областа на интерната медицина, ендокринологијата и метаболните нарушувања. Во ординацијата “Проф. Д-р Богоев” се извршуваат специјалистички прегледи и третман следниве болести и состојби:

 • Лекување на шеќерна болест тип 1, тип 2, како и дијабетичните компликации
 • Дијагноза и превенција на дијабетесот
 • Дијагностика и следење на дијабетично стопало
 • Едукација на болни од дијабетес преку курсеви и пишани препораки
 • Водење на трудници со дијабетес
 • Инсипиден дијабет
 • Посебна едукација и превенција на дебелината
 • Совети за диета
 • Дијагностика на болестите на хипофизата (посебно нарушувања на секрецијата на пролактин, хормон на раст)
 • Дијагностика и лекување на болестите на тироидеата
 • Дијагностика на паратироидеите, како и нарушувања на метаболизмот на калциум
 • Дијагностика и третман на болестите на надбубрежните жлезди (кора и медула)
 • Нарушувања на функцијата на тестисите, како и генетски аномалии на полот
 • Третман на остеопороза
 • Полицистични јајници и влакнетост кај жени
 • Подготовка на жени за оплодување и In Vitro инсеминација

 

Ординацијата "Проф. Д-р Богоев" е опремена сo врвна дијагностика од областа на ултразвукот, циркулаторните промени, како и дијагностика за очното дно. Ординацијата е под контрола и надзор на Проф. Д-р Милчо Богоев, најстариот ендокринолог во Република Македонија, со најголемо искуство од областа на дијабетесот и ендокринологијата. Д-р Ксенија Богоева Костовска е доктор на науки, специјалист по интерна медицина, посебно насочена кон ендокринологијата. Прегледите и дијагностичките процедури се изведуваат по претходно телефонско закажување или по електронски пат секој работен ден од 9 до 15 часот, како и сабота од 9 до 14 часот. Резултатите од хормоналните и другите испитувања ги добивате истиот ден на Вашата е-mail адреса. Ординацијата е сместена на Ул.Фредерик Шопен бр 2 /1, на приземје во стамбена зграда веднаш до салонот за мебел Симпо, во близина на автобуска станица бр 16. На располагање е нашата e-mail адреса: pzubogoev@gmail.com, како и телефоните: 02 2 700 098, 070 392 724 и 070 205 433

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ