50% попуст на мезотерапија со ласерска биостимулација на лице од Др ВАИС Естетик центар и ординација во вредност од 4620 ден. по цена од 2310 ден.

РАСПРОДАДЕНО

50% попуст на мезотерапија со ласерска биостимулација на лице од Др ВАИС Естетик центар и ординација во вредност од 4620 ден. по цена од 2310 ден.

Цена

2,310 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

4,620 ден.

Попуст

50%

Заштеда

2,310 ден.

ЛИМИТИРАНА КОЛИЧИНА

Купени : 8

 • Ул. Водњанска 60, лок.9 (Мајка Тереза)

 • 078 334 450; 02 3179 011

 • drvais.mk@gmail.com

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 09:00 - 19:00 Саб: 09:00 - 15:00

Добивате

Mезотерапија со ласерска биостимулација на лице

*За очекуваните резултати потребни се 3 третмани


Услови

 • Купонот може да се искористи од 22.09.2018 до 30.11.2018
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација

Опис

Под влијание на факторите на животната средина (загадување на воздухот, пушењето, стресот, несоодветната исхрана ...), а и со текот на годините неминовно доаѓа до постепена редукција на колагенот и хијалуронска киселина во кожата. Со овој процес кожата ја губи својата дебелина и еластичност и добива се повеќе опуштен и уморен изглед. Еден од третманите што се користат со цел да го забават процесот на стареење е мезотерапијата. Мезотерапија е третман на индукција на колаген, познат многу години што воедно стана омилен меѓу жените и мажите. Услов за третман е кожата на лицето да е совршено чиста, што се постигнува со добар хигиенско-стимулативен третман.

Прилагодување на брзината и длабочината на продирањето, овозможува снопот на иглички на главата од дермапенот, детално да ги третира сите регии на лицето. Неверојатни 50.000 микро-убоди покренуваат еден цел низ на природни процеси на зацелување, што доведуваат до продукција на колагени влакна и формирање на нови крвни садови. При секој убод се создаваат мезопори што преставуваат директен премин во средниот слој на кожата за активните супстанци од мезо-терапискиот коктел. Тоа се пред се’ витамини, амино-киселини, минерали, коензими, нуклеински киселини, хијалуронска киселина...

По првиот третман кожата е посвежа, поцврста, посјајна и пополна. По 40 дена се гледаат првите резултати, како резултат на синтетизираниот колаген. Може да се работи кај сите типови на кожа на лицето, вратот, деколтето... Нема контраиндикација за третманот. Мезотерапија дава одлични резултати во третирањето на кожата со хиперпигментација, лузни од акни, кај кожата на пушачите и кај кожата склона на пукање на ситни капилари. Првите три третмани се спроведуваат секој месец, а потоа четири пати во годината по еден третман.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ