8 ја следат оваа компанија


DrLEO BABY D3

230 ден.

Опис

DrLEO® BABY D3  е храна за посебна медицинска намена препорачана од европските педијатри за новороденичиња, доенчиња и деца.
DrLEO® BABY D3 е наменет за диететско регулирање на рахитис.
DrLEO® BABY D3 содржи “twist-off” меки капсули кои се отвараат со вртење, за најкомфорна примена со лесно и прецизно дозирање.
Витаминот Д е потребен за нормален раст и развој на коските и забите кај децата, за нормално функционирање на имунолошкиот систем, како и за нормална апсорпција и употреба на калциумот.
DrLEO® BABY D3 е произведен според највисоките стандарди за квалитет.

СОСТАВ:
ЕДНА КАПСУЛА СОДРЖИ: 10мкг(400 и.е.) витамин Д3.

ДОЗИРАЊЕ:
1 “twist-off” капсула дневно (10мкг / 400и.е. витамин Д3), од 8от ден од раѓање па се до крајот на пубертетот и периодот на интензивен раст.
DrLEO® BABY D3 особено се препорачува за користење и кај предвремено родените деца и доенчиња како и во поладните месеци и периодите од недостиг на сонце.
Доколку доенчето е на комбинирана исхрана(доење и адаптирано млеко) или пак е на исхрана само со адаптирано млеко тогаш вашиот лекар може да ја прилагоди дневната доза на витамин Д според потребите.

Свртете и отстранете го горниот дел од капсулата, потоа притиснете ја капсулата и содржината во капсулата истиснете ја директно во устата на бебето, на лажичка, во кашичка или помешана во млеко.
Важно! Внимавајте да не падне капсулата во устата на бебето. Истиснете ја само содржината на капсулата. Празната капсула потоа треба да се фрли.

ПАКУВАЊЕ:
30 twist-off капсули.

Детали за испорака

Испорака

  • Бесплатна испорака на сите нивни производи во Македонија, за нарачки над 2000 денари
  • Бесплатна испорака во Скопје на сите нивни производи 
  • Време потребно за достава во Скопје: 1-3 работни дена по процесирање на нарачката
  • Време потребно за достава низ Македонија: 3-5 работни дена по процесирање на нарачката
  • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на 022774101
  • Види ја продавницата на "Геопром" овде
  • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

За компанијата

Геопром е прва приватна компанија во Македонија, сертифицирана (ISO 9001:2015 / HACCP) со капацитети од високо стандардизирана опрема за производство на додатоци во исхраната како што се нашите брендови Geopharm, DrLEO, DrLEO BABY и Bionature. Со цел континуирано да ги следиме потребите на нашите клиенти, спроведуваме договорно производство со компании заинтересирани за производство и пакување на додатоци во исхраната.

Геопром исто така е ексклузивен застапник и дистрибутер за германскиот бренд Krüger и норвешкиот бренд Möller’s со историја и традиција од 1854 година.

  • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
  • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
  • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.