8 ја следат оваа компанија


DrLEO BABY DHA Omega 100mg

360 ден.

Опис

DrLEO® BABY DHA Omega 100mg е храна за посебна медицинска намена за дневно надополнување на DHA (докозахексаеноична  киселина) кај новороденчиња, доенчиња и мали деца, од 8от ден од раѓање до крајот на 3та година од раѓање.
DrL
EO® BABY DHA Omega 100mg е наменет за диететско регулирање на нарушена функција на видот-ретинопатија.
Препорачана дневна доза на DHA (докозахексаеноична  киселина) во една twist-off капсула.
DrLEO® BABY DHA Omega 100mg содржи “twist-off” капсули кои се отвораат со вртење, за најкомфорна примена со лесно и прецизно дозирање.

DHA - Докозахексаеноичната киселина е есенцијална полинезаситена масна киселина која не се создава во човековото тело и е потребно надополнување на дневниот внес со DrLEO® BABY DHA Omega 100mg.

DHA е главна и исклучително важна структурна маст во мозокот, ретината на окото и нервните клетки.

 • DHA придонесува за одржување на нормална функција на мозокот.
 • DHA придонесува за одржување на здрав вид.

Dr.Leo® BABY D3+K1 е произведен според највисоките стандарди за квалитет.

Препорачана дневна доза: Новороденчиња, доенчиња и мали деца, од 8от ден од раѓање до крајот на 3та година од раѓање: 1 “twist-off” капсула на ден. DrLEO® BABY DHA Omega  100mg  може  и  се  препорачува  да  се  користи  заедно со DrLEO® BABY D3+K1 од 8от ден од раѓање до крајот на 3от месец од  раѓање. Доколку е потребно, лекарот може да ја прилагоди дневната доза на DHA и да препорача поголема дневна доза.

Состав:
Една капсула содржи: 100мг Докозахексаеноична киселина (Масло  од  алги).

Важна напомена:
Да не се надминува препорачаната дневна доза.
Произво
дот мора да се користи под лекарски надзор.
Произво
дот не треба да користат деца кои се преосетливи или алергични на некоја одсостојките на производот.
Произво
дот не е наменет за лекување и/или дијагностицирање и не е наменет како замена за разновидна исхрана.
Храна
та за посебна медицинска намена не е погодна за употреба како единствен извор на исхрана.

Пакување: 30 “twist-off” капсули кои се отвараат со вртење.

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна испорака на сите нивни производи во Македонија, за нарачки над 2000 денари
 • Бесплатна испорака во Скопје на сите нивни производи 
 • Време потребно за достава во Скопје: 1-3 работни дена по процесирање на нарачката
 • Време потребно за достава низ Македонија: 3-5 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на 022774101
 • Види ја продавницата на "Геопром" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

За компанијата

Геопром е прва приватна компанија во Македонија, сертифицирана (ISO 9001:2015 / HACCP) со капацитети од високо стандардизирана опрема за производство на додатоци во исхраната како што се нашите брендови Geopharm, DrLEO, DrLEO BABY и Bionature. Со цел континуирано да ги следиме потребите на нашите клиенти, спроведуваме договорно производство со компании заинтересирани за производство и пакување на додатоци во исхраната.

Геопром исто така е ексклузивен застапник и дистрибутер за германскиот бренд Krüger и норвешкиот бренд Möller’s со историја и традиција од 1854 година.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.