9 ја следат оваа компанија


Опис

DrLEO® Витамин А+Д3 e додаток на исхрана, создаден да придонесува за нормални коски и заби, нормален имунолошки систем и нормален вид кај децата.

  • Витаминот Д придонесува за нормален раст и развој на коските. Тој придонесува за нормална апсорпција и употреба на калциумот и притоа придонесува за одржување на нормален развој на коските и забите.
  • Витаминот А придонесува за нормално функционирање на имунолошкиот систем и одржување на нормален вид.
    Најлесниот начин да се добие витаминот Д се сончевите зраци. Кожата може да продуцира приближно 10 000IU витамин Д како резултат на 20-30 минутно изложување на сонце во лето, но со облеката и употребата на заштитни фактори за сончање се лимитира синтезата на витаминот Д во кожата и до 99%.

СОСТАВ:
Витамин Д3 (Cholecalciferol)………………………………10µg (200IU)
Витамин А (Retinol palmitat)…………………………….250µg (833IU)
Останати неактивни состојки: Маслиново масло.
Не содржи генетски модифицирани организми.

ДОЗИРАЊЕ:
Деца од 2 години и возрасни да конзумираат по една мека капсула на ден.

ПАКУВАЊЕ:
60 меки капсули.

  • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
  • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
  • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.