9 ја следат оваа компанија


DrLEO Vitamin A+D3, 60 meki kapsuli

145 ден.

Опис

DrLEO® Витамин А+Д3 e додаток на исхрана, создаден да придонесува за нормални коски и заби, нормален имунолошки систем и нормален вид кај децата.

 • Витаминот Д придонесува за нормален раст и развој на коските. Тој придонесува за нормална апсорпција и употреба на калциумот и притоа придонесува за одржување на нормален развој на коските и забите.
 • Витаминот А придонесува за нормално функционирање на имунолошкиот систем и одржување на нормален вид.
  Најлесниот начин да се добие витаминот Д се сончевите зраци. Кожата може да продуцира приближно 10 000IU витамин Д како резултат на 20-30 минутно изложување на сонце во лето, но со облеката и употребата на заштитни фактори за сончање се лимитира синтезата на витаминот Д во кожата и до 99%.

СОСТАВ:
Витамин Д3 (Cholecalciferol)………………………………10µg (200IU)
Витамин А (Retinol palmitat)…………………………….250µg (833IU)
Останати неактивни состојки: Маслиново масло.
Не содржи генетски модифицирани организми.

ДОЗИРАЊЕ:
Деца од 2 години и возрасни да конзумираат по една мека капсула на ден.

ПАКУВАЊЕ:
60 меки капсули.

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна испорака на сите нивни производи во Македонија, за нарачки над 2000 денари
 • Бесплатна испорака во Скопје на сите нивни производи 
 • За нарачки на производи надвор од Скопје под 2000 денари се доплаќа 165 денари
 • Време потребно за достава во Скопје: 1-3 работни дена по процесирање на нарачката
 • Време потребно за достава низ Македонија: 3-5 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на 022774101
 • Види ја продавницата на "Геопром" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

За компанијата

Геопром е прва приватна компанија во Македонија, сертифицирана (ISO 9001:2015 / HACCP) со капацитети од високо стандардизирана опрема за производство на додатоци во исхраната како што се нашите брендови Geopharm, DrLEO, DrLEO BABY и Bionature. Со цел континуирано да ги следиме потребите на нашите клиенти, спроведуваме договорно производство со компании заинтересирани за производство и пакување на додатоци во исхраната.

Геопром исто така е ексклузивен застапник и дистрибутер за германскиот бренд Krüger и норвешкиот бренд Möller’s со историја и традиција од 1854 година.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.