2 ја следат оваа компанија


64% попуст на држач со кулер за лаптоп/таблет со систем за ладење Nitro N-Cool 6 HOT WHEEL

600 ден.

219 ден.

Преостанато време

 • Иван Козаров 24 лок.21 (Стара Рампа - Кисела Вода)

  Одведи ме таму

  02 55 11 374, 02 25 53 472, 071 243 833

  nitro@nitro.mk

Опис

Лаптоп кулер - Држач за лаптоп / таблет со систем за ладење Nitro N-Cool 6 HOT WHEEL

 • Компактен и лесен. Идеален за пренос во Вашата торба или дури и џеб
 • Четирите рачки се склопуваат, а кабелот се собира во жлебовите од рачките
 • Четирите рачки двојно се извлекуваат
 • Погоден за лаптопи со дијагонала на екран од 7" до 15,6"
 • Вграден вентилатор за разладување на лаптопот со дијаметар од 9cm
 • Изработен од ABS пластика
 • Налепниците од сунѓер спречуваат лизгање на лаптопот/таблетот од површината
 • Уредот се напојува од самиот лаптоп преку USB портата 
 • USB кабел е вклучен со држачот
 • Вентилаторот го разладува лаптопот од долната страна со што се продолжува неговиот животен век
 • Вентилаторот работи со брзина од 1000 ротации во минута 
 • Произведува ниско ниво на шум од 9db

Технички карактеристики 

 • Тело на држачот: метал+пластика
 • Рачки: ABS (O-10) пластика
 • Налепници: водоотпорна мрсна хартија + сунѓер

Вентилатори

 • Број: 1
 • Димензии: 9cm x 9cm x 2cm
 • Број на вртежи: 1000 вртежи/мин.
 • Проток на воздух: 28 CFM
 • Шум: 9db

Димензии

 • Отворен
 • Ширина: 31cm
 • Должина: 31cm
 • Висина: 2,4cm

Затворен

 • Ширина: 13,3cm
 • Должина: 13,3cm
 • Висина: 2,4cm
 • Тежина 90 гр.
 • Напојување 5V од USB порта

Рок на користење на зделката

 • Купонот може да се искористи од 01.04.2020 до 01.05.2020

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 3000 денари.
 • Време потребно за достава во Скопје: 2 работни дена по процесирање на нарачката
 • Време потребно за достава низ Македонија: 5 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на 071 243 833
 • Види ја продавницата на "Нитро Компјутери" овде

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локациите на "Нитро Компјутери" 
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Пред подигнувањето на производите од Нитро Компјутери пожелно е претходно јавување на 071 243 833 поради евентуална мобилност на вработените надвор од продажното место
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.