10 ја следат оваа компанија


Душек Комфорт Дуал

87000 ден.

Ве молиме одберете една од наведените опции!

Катeгории:

Shopping Mall, Мебел, Душеци

 • Наум Наумовски Борче 87, Skopje, North Macedonia

  Одведи ме таму

  078700222

  info@magniflex.com.mk

Опис

Зошто да го изберете?

 • Двостран душек: мека и тврда страна, со можност за три различни нивоа на поддршка
 • Навлаката е исполнета со патентирана Memoform Magnifoam мемори пена која се прилагодува на телото според неговата топлина и притисок
 • Дополнителен слој од 5см од патентирана Memoform Magnifoam мемори пена која нуди дополнителна удобност на ‘рбетниот столб и целокупната мускулна маса
 • Elioform јадрото дава цврста подлога на целото тело, но не генерира компресија
 • Навлака изработена од Outlast вискозна ткаенина, која делува како совршен термо регулатор и лесно се вади и пере

Како е направен?

 • Навлака изработена од вискозна Outlast ткаенина која делува како термо регулатор
 • Memoform magnifoam полнење со патентирана мемори пена 2см
 • Анти-алерген слој кој овозможува проток на воздух
 • Слој од патентирана Memoform magnifoam мемори пена 5см
 • Elioform јадро 17см

Препорака

 • Препорачан за партнери со различни потреби и оние кои трпат температурни разлики на телото

Comfort Dual 10 е направен да задоволи различни потреби за различни луѓе.

Еден од најдобрите душеци кои поседуваат анатомски, ортопедски и ергономски својства.

Додека Elioform слојот се грижи за правилната позиција на вашиот грб, Magnifoam мемори пената која ја има и во самата прекривка, како и во уште еден дополнителен слој, дава уникатно чувство на мекост и удобност. Неповторливата Outlast ткаенина која ја регулира температурата на телото во текот на ноќта, претставува црешна на шлагот за максимално уживање.

Инвестирајќи во Comfort Dual 10, вие инвестирате во гарантирано мирен сон, без превртувања и будење.

Подетални информаци околу продуктот погледнете овде

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна испорака на сите нивни производи
 • Време потребно за достава: 3-5 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на тел: 078700222
 • Доколку имате потреба од Душек кој е во нестандарна димензија,контактирајте ја компанијата Магнифлех за повеќе детали околу изработката и времетраењето на истата
 • Види ја продавницата на "Magniflex" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локациите на "Magniflex"
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

Magniflex најквалитетните италијански душеци,перници и додатоци за спиење.

Продуктите ги поседуваат сите највисоки сертификати за квалитет, со што го гарантираат Вашето здравје и внимаваат на природата. Со гордост можеме да кажеме дека до сега, над 35 милиони луѓе во светот, го избраа Magniflex за свој душек.

Целиот производствен процес на Magniflex е еко- пријателски и во хармонија со природата. Нашата компанија е една од ретките која се грижи и за начинот на кој производите се транспортираат и за тоа, секој душек да стигне во перфектна состојба до клиентот. Magniflex е застапен во повеќе од 80 земји во светот.

Може да го најдете од Фиренца до Њујорк, од Токио до Кипар, во Сингапур, Дубаи, Манила, Киев и каде уште не… Ние во MAGNIFLEX, се фокусираме на производство на душеци, перници и додатоци за спиење, со врвен квалитет. Истражуваме, пронаоѓаме и ги користиме најнапредните материјали и најнови технологии да креираме јадра од патентирана пена за сите наши душеци.

Од високо ортопедската HR пена до сензационалната мемори пена, нашите пени се трајни, нудат супериорна поддршка и незаменлив комфор.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.