10 ја следат оваа компанија


Душек Меморабиле

53800 ден.

Ве молиме одберете една од наведените опции!

Катeгории:

Shopping Mall, Мебел, Душеци

 • Наум Наумовски Борче 87, Skopje, North Macedonia

  Одведи ме таму

  078700222

  info@magniflex.com.mk

Опис

Зошто да го изберете?

 • Навлаката е исполнета со патентирана Memoform Magnifoam мемори пена која се прилагодува на телото според неговата топлина и притисок
 • Eliosoft јадрото дава правилна, зонска поддршка на скелетот и делува како масажер заради испакнатите пирамидални форми на пената
 • Elioform јадрото дава правилна ортопедска поддршка на ‘рбетниот столб и нежно го задржува телото во природна позиција

Како е направен?

 • Навлака изработена од вискозна ткаенина, прекрасна на допир која лесно се вади и пере
 • Навлака изработена од вискозна ткаенина, прекрасна на допир
 • Memoform Magnifoam полнење со патентирана мемори пена од 2см
 • Супер меко полнење за дополнителен комфор
 • Eliosoft јадро, профилирано сечено со 5 зони на поддршка од 5см
 • Elioform цврсто ортопедско јадро од 15см

Препорака

 • Препорачан за сите кои имаат канцелариска работа и недоволна физичка активност

Memorabile - Oвој душек спаѓа во категоријата на средно тврди душеци и како тајна состојка ја содржи Magnifoam пената, вистинската тајна на MAGNIFLEX, при што Ви се гарантира анатомска поддршка за целосно опуштање на мускулатурата и правилна циркулација.

Ортопедскиот дел на душекот составен од Eliosoft и Elioform јадро е профилирано сечен, при што дава рамномерна поддршка на телото во пет зони.

Главна карактеристика на овој душек е слојот со испакнати пирамидални делови кој има улога и својства на масажер. Истиот, потиска одредени точки и ги следи вашите движења во текот на ноќта константно давајќи релаксирачко чувство.

Подетални информаци околу продуктот погледнете овде

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна испорака на сите нивни производи
 • Време потребно за достава: 3-5 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на тел: 078700222
 • Доколку имате потреба од Душек кој е во нестандарна димензија,контактирајте ја компанијата Магнифлех за повеќе детали околу изработката и времетраењето на истата
 • Види ја продавницата на "Magniflex" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локациите на "Magniflex"
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

Magniflex најквалитетните италијански душеци,перници и додатоци за спиење.

Продуктите ги поседуваат сите највисоки сертификати за квалитет, со што го гарантираат Вашето здравје и внимаваат на природата. Со гордост можеме да кажеме дека до сега, над 35 милиони луѓе во светот, го избраа Magniflex за свој душек.

Целиот производствен процес на Magniflex е еко- пријателски и во хармонија со природата. Нашата компанија е една од ретките која се грижи и за начинот на кој производите се транспортираат и за тоа, секој душек да стигне во перфектна состојба до клиентот. Magniflex е застапен во повеќе од 80 земји во светот.

Може да го најдете од Фиренца до Њујорк, од Токио до Кипар, во Сингапур, Дубаи, Манила, Киев и каде уште не… Ние во MAGNIFLEX, се фокусираме на производство на душеци, перници и додатоци за спиење, со врвен квалитет. Истражуваме, пронаоѓаме и ги користиме најнапредните материјали и најнови технологии да креираме јадра од патентирана пена за сите наши душеци.

Од високо ортопедската HR пена до сензационалната мемори пена, нашите пени се трајни, нудат супериорна поддршка и незаменлив комфор.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.